• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини
Опубліковано 26 лютого 2017 року о 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини. Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини. Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Пані Голово,

Насамперед, я хочу подякувати нашій шановній гості за її презентацію. Ми особливо раді вітати її тут, оскільки Україна твердо вірить у тісну взаємодію та синергію усіх міжнародних органів, особливо ООН та Ради Європи, з метою захисту прав людини.

Україна вітає результати 71-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Дійсно, резолюція А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» була нашим основним пріоритетом на цій сесії Генеральної Асамблеї.

Документ засуджує серйозні порушення та зловживання з боку російської окупаційної влади проти жителів Криму, зокрема, позасудові вбивства, викрадення, насильницькі зникнення, політично мотивовані судові переслідування, дискримінацію, зневажання, залякування, насильство, безпідставні затримання, тортури і жорстоке поводження із затриманими, у т.ч. переведення їх з Криму до Російської Федерації, порушення інших основних свобод, включаючи свободу висловлення думок, релігії або переконань і асоціацій, а також право на мирні зібрання. На жаль, все це сьогодні відбувається в Криму, і резолюція чітко це відображає.

Я хочу окремо відзначити той факт, що резолюція також вітає продовження зусиль Ради Європи та інших міжнародних і регіональних організацій з підтримки України у захисті прав людини, у тому числі в Криму.

У цій же резолюції Генеральна Асамблея висловила стурбованість, яку широко поділяє і Рада Європи, з приводу відсутності безпечного і безперешкодного доступу регіональних та міжнародних механізмів моніторингу дотримання прав людини і правозахисних громадських організацій до Криму. Резолюція вимагає від Російської Федерації забезпечити належний і безперешкодний доступ цих органів до окупованого Криму.

Цей заклик до Росії є важливим та нагальним, адже лише за місяць до ухвалення резолюції Росія відмовила у доступі до Криму моніторинговим органам Ради Європи - Європейській комісії проти расизму та нетерпимості, Консультативному комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин та Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов або мов меншин - під час їх паралельного моніторингового візиту до України 21-25 листопада 2016 р.

Ситуація з правами людини в Криму продовжує погіршуватися, але вона може бути змінена на краще. Стратегічно єдиний шлях зупинити кризу з правами людини на цій окупованій території полягає в тому, щоб Росія забралася геть з Криму, а Україна відновила свій суверенітет над півостровом. Тактично ми вже зараз разом повинні зосередитися на виконанні ухваленої в грудні 2016 р. резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму, і Україна закликає Раду Європи активно взаємодіяти з відповідними органами ООН у цій сфері

Дякую Вам, пані Голово.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux