• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Виступ Постійного представника України на 1275-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 18 січня 2017 р.
Опубліковано 26 лютого 2017 року о 16:35

Постійний представник України Дмитро Кулеба закликав Раду Європи проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.

Пані Голово, 
Шановні колеги,

Я взяв слово, щоб повідомити, що 16 січня 2017 року Україна подала позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН. Ми зібрали достатньо доказів щоб довести, що Росія порушила Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 р. та Конвенцію про ліквідацію усіх форм расової дискримінації 1965 р. Ми виконали передбачені цими конвенціями процедурні вимоги, щоб усі засоби врегулювання спору були вичерпані до моменту подачі позову до Суду.

У частині судового подання щодо Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації Україна звернулася до Суду з проханням вжити таких тимчасових заходів:
- Росія повинна утримуватися від будь-яких актів расової дискримінації щодо осіб, груп осіб або установ на території, що знаходяться під її ефективним контролем, у тому числі на Кримському півострові;
- Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному ґрунті, спрямованих проти кримськотатарського народу, у тому числі, скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і відмовитися від виконання цього рішення та будь-яких аналогічних заходів;
- Росія повинна вжити усіх необхідних заходів, щоб зупинити зникнення осіб з числа кримських татар і невідкладно розслідувати зникнення, що вже мали місце;
- Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному ґрунті, спрямованих проти етнічних українців в Криму, у тому числі скасувати обмеження щодо здобуття освіти українською мовою та поважати українську мову і права, пов’язані з освітою.

Отже, практика системних репресій з боку Росії як окупаційної влади Криму тепер стала предметом розгляду Міжнародним судом ООН. Цей позов є важливим юридичним кроком, що наближає той день, коли Росія буде пожинати плоди відповідальності за свої злочини.

Важливий політичний крок був зроблений в грудні минулого року з ухваленням резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/71/205 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Резолюція, зокрема, закликає Росію вжити усіх заходів, необхідних для забезпечення негайного припинення усіх порушень щодо жителів Криму, зокрема, доведених дискримінаційних заходів і практик, довільних затримань, катувань та іншого жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження, а також скасувати усі дискримінаційні закони.

Рада Європи, у тому числі Комітет міністрів, добре обізнана з російською політикою тихого терору в Криму і чітко висловлювала свою позицію у низці рішень, що закликають окупаційну владу поводити себе належним чином.

Шановний пане Генеральний секретар,
Шановні колеги,

Україна закликає вас проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.

Настав час для Ради Європи ще раз продемонструвати лідерство і зробити необхідні кроки, щоб виступити проти російської агресії в Україні та захистити права людини в Криму.

Дякую, пані Голово.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux