• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Комітет Міністрів Ради Європи
Опубліковано 31 серпня 2023 року о 10:15

Комітет міністрів є керівним органом Організації. До його складу входять Міністри закордонних справ держав-членів Ради Європи або їх постійні представники. Комiтет мiнiстрiв розглядає заходи, яких необхiдно вжити для досягнення мети Ради Європи, включаючи питання про укладення конвенцiй або угод i прийняття урядами спiльної полiтики щодо конкретних питань. Висновки Комiтету повiдомляються членам Ради Генеральним секретарем.

У вiдповiдних випадках висновки Комiтету можуть мати форму рекомендацiй урядам країн - членiв Ради, i Комiтет може запропонувати урядам країн - членiв Ради iнформувати його про заходи, вжитi ними щодо цих рекомендацiй.

Для досягнення окремих цiлей, якi Комiтет мiнiстрiв може вважати необхідними, вiн може створювати консультативнi та технiчнi комiтети або комiсiї.

Якщо Комiтет мiнiстрiв не ухвалить iншого рiшення, його засiдання вiдбуваються при зачинених дверях у штаб-квартирi Ради Європи у Страсбурзі. Комітет міністрів визначає, яку iнформацiю про обговорення, що вiдбулося на закритому засiданнi, та зробленi на ньому висновки слiд поширювати.

Головування в Комітеті міністрів Ради Європи триває шість місяців та здійснюється державами-членами по черзі в алфавітному порядку англійською мовою. Перехід головування відбувається в середині травня та в середині листопада.

Засідання Комітету міністрів відбуваються за існуючою практикою один раз на рік на рівні Міністрів закордонних справ і щотижня на рівні заступників (Постійних представників держав-членів Ради Європи).

Сесії Комітету міністрів на рівні міністрів закордонних справ за традицією проводяться у столиці головування, що добігає кінця. Сесії складаються з двох частин: офіційна сесія та неформальні обговорення. Порядок денний сесії зазвичай включає:

- інституційні питання, пов'язані з переходом головування (представлення досягнень головування, що закінчується та представлення пріоритетів майбутнього головування; дата та місце наступної сесії);

- конкретну тема для дебатів. Головування, що завершується спільно з майбутнім головуванням пропонують найбільш актуальну тематику для обговорення;

- питання, що вимагають прийняття рішення на рівні міністрів, після виконання роботи, проведеної протягом шестимісячного періоду головування;

- у разі необхідності може бути запропонований для ухвалення документ, який доповнює міжнародний консенсус щодо конкретної теми.

Сесії Комітету міністрів на рівні заступників (Постійних представників держав-членів РЄ) відбуваються відповідно до графіку, що затверджується щоосені.

Рішення, які приймаються заступниками, мають таку ж силу, що й рішення, прийняті Комітетом міністрів на засіданні на рівні міністрів закордонних справ. Однак заступники не ухвалюють рішень з питань, що, зважаючи на позицію одного чи декількох учасників, мають вирішуватись на засіданні Комітету міністрів на рівні міністрів.

У засіданнях бере участь представник ЄС та представники держав-спостерігачів.

Засідання Комітету міністрів, присвячені нагляду за виконанням рішень Європейського суду з прав людини

Не рідше, ніж 4 рази на рік Комітет міністрів проводить засідання з тематики прав людини (DH) на рівні заступників. Такі засідання тривають два-три дні. Під час засідань Комітет міністрів детально розглядає стан виконання державами-членами рішень Суду, ухвалених у справах проти них.

Бюро Комітету міністрів, створене у березні 1975 року, надає сприяння роботі Комітету міністрів на рівні заступників. З травня 2001 року Бюро складається з шести членів в англійському алфавітному порядку: чинного головуючого, двох попередніх головуючих та трьох майбутніх.

Бюро не має повноважень щодо прийняття рішень з суттєвих питань.

Серед основних завдань Бюро є:

надання консультативної підтримки головуючому щодо ведення засідань, політичних заяв, внесення кандидатур головуючих груп доповідачів;

підготовка засідань;

контакти з Парламентською асамблеєю;

представлення Комітету міністрів на зустрічах та обмінах думками.

Групи доповідачів Комітету міністрів є неформальними робочими структурами та не мають повноважень щодо прийняття рішень. Вони готують рішення для Комітету міністрів для прийняття, в ідеалі без дебатів.

Наразі функціонують такі групи доповідачів

Група доповідача з питань освіти, культури, спорту, молоді та довкілля (GR-C)

Група доповідача з питань демократії (GR-DEM)

Група доповідача з питань зовнішніх зносин (GR-EXT)

Група доповідача з питань прав людини (GR-H)

Група доповідача з питань правового співробітництва (GR-J)

Група доповідача з питань бюджету та адміністративних питань (GR-PBA)

Група доповідача з соціальних питань (GR-SOC)

Крім того групи доповідачів забезпечують ефективну взаємодію з ПАРЄ, КМРВРЄ, керівними комітетами (в роботі яких беруть участь секторальні експерти від держав-членів), спеціалізованими міністерськими конференціями та їх підготовчими комітетами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux