15 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ та Раду Європи докласти спільних зусиль для припинення серйозних порушень прав людини, скоюваних Росією у незаконно окупованому Криму та на Донбасі
Виступаючи на засіданні Комітету міністрів Ради Європи у відповідь на презентацію голови Робочої групи МЗС Австрії Флоріана Рауніга щодо пріоритетів Австрійського головування в ОБСЄ, Кулеба запропонував Раді Європи та ОБСЄ спільно вивчити можливості їх участі в імплементації Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 71/205 щодо ситуації в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна).
Українська делегація також наголосила, що одним із завдань спільних зусиль РЄ та ОБСЄ має стати гарантування безпечного і безперешкодного доступу до Криму для інституційних регіональних та міжнародних механізмів моніторингу дотримання прав людини. Наразі Росія блокує такий доступ.
Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи
Пані Голово,
Українська делегація щиро вітає керівника Робочої групи Австрійського головування в ОБСЄ, Посла Флоріана Рауніга у Раді Європи і дякує за його комплексний виступ.
Україна поділяє пріоритети Австрійського головування ОБСЄ. Ми також високо оцінюємо Вашу особисту відданість, пане Рауніг, зусиллям ОБСЄ, спрямованим на запобігання подальшій ескалації на сході України. Ви завжди можете розраховувати на постійну підтримку ваших зусиль з боку України, оскільки ми чітко розуміємо, наскільки складно діяти за умов подекуди дуже прямолінійних, подекуди дуже підступних, але завжди дуже послідовних кроків Росії, здійснюваних всупереч Мінським домовленостям.
Україна виступає за подальший розвиток співпраці між ОБСЄ та Радою Європи. Ми твердо переконані в тому, що спільні зусилля двох організацій в цій сфері повинні бути зосереджені, зокрема, на забезпеченні припинення серйозних порушень прав людини, скоюваних Росією у незаконно окупованих Криму та Донбасі.
Насамперед, Україна пропонує, щоб ОБСЄ і Рада Європи спільно вивчили можливі шляхи і форми їх участі в імплементації Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 71/205 про ситуацію в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна).
Одним з питань для обох організацій є гарантування безпечного і безперешкодного доступу до Криму для інституційних регіональних та міжнародних механізмів моніторингу дотримання прав людини з метою створення можливості для них виконувати їх мандат.
Ми також закликаємо ОБСЄ використовувати весь доступний інструментарій для моніторингу, звітування та належного реагування на ситуацію у галузі прав людини в незаконно окупованому Криму, позначену репресіями, політичними переслідуваннями та серйозними порушеннями прав людини.
Повертаючись до Донбасу, Україна вітатиме тіснішу співпрацю між ОБСЄ та Радою Європи, спрямовану на захист прав і свобод людини в зоні конфлікту.
Дякую Вам, пані Голово.