Заява Делегації України на 1305-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 31 січня 2018 року, Страсбург
Пане Голово, Президент Ніколетті
Перш за все, я хотів би привітати Вас як Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи. Делегація України задоволена вашим обранням на цю важливу посаду.
Ми вітаємо Вас із успішним проведенням під вашим головуванням січневої частини сесії Асамблеї. Ми також із інтересом спостерігали за засіданням ad hoc Комітету. На його порядку денному - амбітний план реформування Парламентської Асамблеї. У цьому контексті ми вітаємо вашу готовність вирішувати деякі з найскладніших питань, пов'язаних із функціонуванням ПАРЄ.
Не буде секретом для присутніх у цій залі, що наша Делегація приділяє особливу увагу одному питанню цього порядку денного.
Ми взяли до уваги дискусію, що відбулася на засіданні ad hoc Комітету. Ми так само як і ви, пане Президенте, чуємо заклики до діалогу з Росією з питання повернення до ПАРЄ. Дійсно, діалог - це гарна справа, так само, як і ґрунтовний розгляд цього питання.
Водночас, ми також вважаємо, що і інші заклики мають бути почуті у рамках роботи цього ad hoc Комітету, а також поза його межами. У зв'язку з цим, ми хотіли б нагадати про Резолюцію ПАРЄ 2198 (2018) «Гуманітарні наслідки війни в Україні». Вона була ухвалена вже під час вашого головування, пан Ніколетті, і ми справді це цінуємо.
У Резолюції міститься низка корисних рекомендації для України та Росії. Зокрема, в параграфі 10 Асамблея закликала російську сторону «виконати у повному обсязі всі вимоги, що містяться в Резолюціях 2132 (2016) та 2133 (2016) та припинити військову агресію проти України і відновити її територіальну цілісність», а також «виконати у повному обсязі всі вимоги, що містяться в резолюціях 1990 (2014), 2034 (2016) та 2063 (2015) для забезпечення прав меншин в Криму".
Такою є позиція Асамблеї, і вона має бути почута.
Делегація України бажає вам, пане Ніколетті, успіхів у забезпеченні відданості ПАРЄ власним цінностям та принципам, а також у підтримці її високого рівня інституційної довіри. Удачі вам. Ви можете розраховувати на нашу підтримку у цій справі.
Дякую, пане Голово.