• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
Україна в Раді Європи: у Криму Росія переслідує адвокатів і придушила свободу слова
Опубліковано 02 лютого 2017 року о 10:26

1 лютого 2017 року під час 1276-го засідання Комітету міністрів Ради Європи делегація України поінформувала про появу нового елементу системної репресивної політики російської окупаційної адміністрації в Криму - тиску та переслідування адвокатів, які захищають кримських татар.

Україна також наголосила на тому, що Росія придушила свободу слова в Криму і постійно створює загрози для безпеки журналістів.

З посиланням на дані Українського інституту масової інформації було зазначено, що в Криму зафіксовано більш ніж 300 випадків порушень свободи самовираження, включаючи тиск на медіа та журналістів.

Українська делегація закликала Раду Європи вжити заходів, щоб змусити Росію припинити тиск на адвоката Миколу Полозова, зняти безпідставні звинувачення і звільнити адвоката Еміля Курбедінова, журналіста Миколу Семену та інших осіб, переслідуваних за несприйняття російської окупації, захист прав людини та професійну журналістську діяльність. Крім того, Росія повинна розблокувати роботу в Криму незалежних ЗМІ, у т.ч. відновити доступ до сайту видання "Історична правда".

В умовах систематичного недопуску державою-окупантом конвенційних та інституційних моніторингових органів міжнародних організацій на тимчасово окуповану територію Криму Україна закликала Комісара Ради Європи з прав людини посилити співробітництво з громадськими організаціями для моніторингу ситуації в Криму.

Виступ від імені України на засіданні виголосив заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

Після завершення засідання Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив: "Для жителів окупованого півострова наявність адвокатів, готових захищати їх від репресій, і доступ до вільних ЗМІ є ледь не останніми шпаринами свободи та надії на справедливість. Тому для Росії критично важливо позбавити адвокатів та журналістів можливості чесно виконувати свої функції у Криму. І саме тому завдання Ради Європи полягає в тому, щоб не допустити цього і змусити окупанта припинити його політику тихого терору".

Виступ заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці на 1276-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 1 лютого 2017 р. щодо ситуації в Криму:

 

Пане Голово,

Шановні колеги,

 

Крим є однією з ліній фронту російської агресії проти України. На півострові Москва продовжує здійснювати свій тихий терор і системно переслідує тих, хто не згоден з незаконною окупацією та наважується захищати свої права.

Минулого тижня ми стали свідками нового елементу у систематичних репресіях російської окупаційної адміністрації на півострові. Йдеться про тиск та переслідування адвокатів, які захищають кримських татар і правозахисників.

25 січня російського адвоката Миколу Полозова, який захищає Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, примусовою доставили на допит до ФСБ. Порушуючи статус законного захисника, його допитали і згодом відпустили.

26 січня був затриманий та зрештою заарештований Еміль Курбедінов, ще один адвокат, який захищає кримських татар. Його заарештували за допис, зроблений у Фейсбуці у 2013 році ще до незаконної окупації Криму Росією.

Водночас після незаконної окупації Криму Росія придушила свободу ЗМІ на півострові.

Український Інститут масової інформації, відома неурядова організація, зафіксував в Криму більш ніж 300 випадків порушень свободи самовираження, включаючи тиск на медіа та журналістів.

Ці порушення включають закриття українських та кримськотатарських телеканалів і друкованих ЗМІ, блокування доступу до українських Інтернет-видань, включаючи Історичну правду, (сайту, присвяченого питанням історії), затримання та допитування журналістів, проведення обшуків у їх домівках, включення журналістів до так званих списків терористів та екстремістів.

Найбільше занепокоєння викликає переслідування журналіста Миколи Семени. "Справа Семени нагадує нам усім про свавільну практику глушіння критичних голосів у Криму", - заявила Дуня Міятовіч, представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ у своїй заяві від 24 січня, засуджуючи триваюче погіршення ситуації зі свободою ЗМІ та безпекою журналістів на територіях, непідконтрольних українському уряду.

У свою чергу, ПАРЄ у своїй Резолюції 2141 (2017) висловила свою стурбованість з приводу загальної ситуації із свободою мас-медіа на Кримському півострові, окупованому Росією.

Україна закликає Раду Європи застосувати всі наявні інструменти, щоб змусити Росію покласти край незаконним переслідуванням.

Рада Європи, як вартова прав людини та основоположних свобод, має посилити тиск на Росію, щоб змусити її припинити тиск на адвоката Миколу Полозова, зняти безпідставні звинувачення та звільнити адвоката Еміля Курбедінова, журналіста Миколу Семену та інших переслідуваних за віру у свободу слова та професійну журналістику.

У той час як Росія не надає доступу до Криму конвенційним та інституціональним моніторинговим органам міжнародних організацій, ми також закликаємо Комісара Ради Європи з прав людини тісно співпрацювати з громадськими організаціями з метою фіксації масових системних порушень прав людини та основоположних свобод у Криму.

Надзвичайно важливо діяти саме зараз.

 

Дякую, пане Голово.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux