• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Доповідач ПАРЄ по Україні закликала до оперативного формування нового уряду
Опубліковано 28 листопада 2014 року о 11:18

Майліс Репс (Естонія/АЛДЄ), співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПА РЄ) з моніторингу України привітала підписання коаліційної угоди, початок роботи нової Верховної Ради та призначення Прем'єр-міністра.

У заяві за підсумками візиту до Києва та Одеси, вона зазначила: "Нова Верховна Рада та правляча коаліція мають чіткий мандат на проведення глибоких політичних змін в Україні. Ми покладаємо великі надії та очікування, що далекосяжні реформи політичної та правової системи, які необхідні для розвитку країни, тепер буде реалізовано".

"Ми закликаємо всіх членів правлячої коаліції подолати будь-які особисті розбіжності, які можуть перешкодити формуванню уряду або заблокувати реформи", зазначила пані Репс. Вона підтвердила чітку позицію Парламентської асамблеї, що першим кроком має стати конституційна реформа, "яка є відправною точкою для більшості інших реформ".

Пані Репс привітала зобов'язання правлячої коаліції зробити боротьбу з розгулом корупції ключовим пріоритетом, а також її чіткий намір зробити уряд та його службовців повністю підзвітними народу, в тому числі за його дії у минулому. Проте вона також підкреслила, що це має бути реалізовано відповідно до норм у сфері прав людини та верховенства права.

"Я визнаю необхідність процесу люстрації, але важливо, щоб такий процес повністю відповідав зобов'язанням України в рамках Європейської конвенції з прав людини. Тому я настійливо закликаю владу невідкладно застосувати будь-які рекомендації, які будуть зроблені Венеціанською Комісією в її майбутній оцінці закону про люстрацію, яку буде підготовлено на прохання Асамблеї", - зазначила вона.

Пані Репс висловила глибоке занепокоєння у зв'язку із грубими порушеннями прав людини в Криму, а також в частинах Східної України, які перебувають під контролем самопроголошених "Луганської та Донецької народних республік». Вона також висловила стурбованість та тривогу у зв'язку із достовірними повідомленнями про порушення прав людини, вчинені на територіях, які перебувають під контролем окремих добровольчих батальйонів, які воюють під наглядом української влади.

"Всі ці повідомлення про порушення прав людини повинні бути повністю та відкрито розслідувані, та будь-які винні мають бути притягнуті до відповідальності. Україна повинна показати, що притримується інших стандартів ніж самопроголошені "народні республіки", підкреслила пані Репс. Вона закликала українську владу розробити послідовну стратегію інтеграції добровольчих батальйонів до регулярних збройних сил, підкресливши, що жодні "приватні армії" не можуть потенційно отримати право на існування в Україні.

В Одесі пані Репс провела зустрічі з регіональними та місцевими органами влади, в тому числі представниками поліції та служби безпеки, а також широким колом представників громадянського суспільства, включаючи представників громадянського розслідування трагедії 2 травня 2014 року. Вона привітала зусилля громадянського суспільства, а також влади щодо збереження багатокультурного характеру міста та протистояння будь-яким спробам посіяти напруженість та недовіру у суспільстві.

В той же час вона висловила стурбованість тим, що багато співрозмовників вважають, що влада, особливо правоохоронні органи та відділи юстиції, є більш м'якими та поблажливими по відношенню до про-Майданівських груп та осіб, ніж до тих, хто дотримується іншої думки. "Незалежно від того чи ці побоювання є уявними чи реальними, важливо щоб влада дала чітко зрозуміти, що відношення до всіх є однаковим, коли це стосується правосуддя та правоохоронних органів. Ані нерівності або безкарності не має бути допущено в цьому відношенні", зазначила пані Репс.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux