В.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця взяв участь у засіданні Комітету міністрів Ради Європи, який є головним статутним органом цієї Організації та об'єднує міністрів закордонних справ 47-и європейських країн-членів. У рамках засідання відбулася дискусія щодо ситуації в Україні, зокрема, у контексті військової агресії з боку Російської Федерації.
А.Дещиця подякував членам Комітету міністрів за солідарність та підтримку України у цей складний історичний період для нашої країни. Рада Європи стала першою міжнародною організацією, яка у рішенні свого керівного органу засудила проведення так званого «референдуму» в Автономній Республіці Крим ще до його проведення. Міністр відзначив, що потужний голос Венеціанської комісії, Парламентської Асамблеї та Конгресу Ради Європи було почуто в Україні та у всьому світі.
Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що Україна ніколи не визнає Крим частиною Росії, оскільки його незаконна анексія суперечить не лише законодавству України, але й порушує фундаментальні основи міжнародного права.
"Велика політична помилка російської дипломатії" - так було охарактеризовано позицію Росії щодо використання питання національних меншин для виправдання військової агресії на території України. "Прогрес у реалізації Рамкової Конвенції про національні меншини було одностайно підтверджено резолюцією Комітету міністрів у грудні 2013 року. Російська Федерація не мала жодних застережень щодо порушень прав російськомовного населення України".
Важливою частиною виступу та подальшого обговорення стало залучення Ради Європи у процес демократичних реформ в Україні. А.Дещиця привітав розроблений Пакет невідкладних заходів як частину Плану дій Ради Європи для України. Серед головних напрямків співпраці на найближчий час - проведення конституційної реформи згідно з європейськими стандартами у тісній співпраці між експертами України та Венеціанської комісії. Програма співпраці передбачає також допомогу у проведенні реформи місцевого самоврядування, прокуратури та судової реформи, а також приведення виборчого законодавства у відповідність до стандартів Ради Європи та ОБСЄ/БДІПЛ.
Підсумовуючи, А Дещиця зазначив: "Я повертаюсь до Києва з дуже конкретним результатом - реальною допомогою Ради Європи у здійсненні реальних реформ".