Міжнародний фонд Івана Франка у 2021 році вшосте проводить єдину українську міжнародну нагороду для науковців – Міжнародну премію імені Івана Франка.
За її здобуття змагаються учені-гуманітарії, а наукові роботи, які претендують на Премію, мають мати міжнародне значення, належати до соціально-гуманітарних дисциплін і ґрунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.
З 2015 року на Премію претендували 84 науковці та 9 авторських колективів з 13 країн: Австрії, Великобританії, Грузії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Канади, Німеччини, Польщі, Сербії, США, Фінляндії та України. За її здобуття змагаються учені-гуманітарії, а наукові роботи, які претендують на Премію, мають мати міжнародне значення, належати до соціально-гуманітарних дисциплін і ґрунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.
У різні роки Лауреатами премії були: Любомир Гузар - Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви (Україна), Міхаель Мозер - професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів (Австрія), Олег Шаблій - академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка (Україна), Ярослава Мельник - професорка Українського католицького університету та Українського вільного університету в Мюнхені (Україна), Йоганнес Ремі - доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету, (Фінляндія-Канада), Марія Грація Бартоліні - професорка Міланського університету (Італія) та Ігор Сердюк – професор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (Україна).
У 2021 році наукові роботи на премію приймаються з 15 січня по 1 березня. (детальніше на сайті Міжнародної премії імені Івана Франка
www.frankoprize.com.ua).