Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори із Генеральною секретаркою Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич, яка цьогоріч вже вдруге відвідує нашу державу.
Глава української дипломатії висловив готовність України активізувати розвиток відносин із Радою Європи після кількарічного уповільнення, спричиненого необґрунтованим та безпідставним поверненням російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи.
“Ми змогли перегорнути сторінку турбулентності, зокрема і завдяки принциповій позиції Генеральної секретарки з кримського питання. Зараз можемо на повній швидкості надолужувати втрачене і розвивати відносини з Радою Європи на користь і України, і Європи загалом”, - заявив Дмитро Кулеба.
Міністр розповів, що співпраця України та Ради Європи нині активно розвивається за трьома пріоритетними напрямами: захист прав людини, забезпечення верховенства права, розвиток демократичних інституцій. За його словами, це сприяє руху України до ЄС і НАТО, втіленню важливих внутрішніх перетворень, включно з реформою місцевого самоврядування та судовою реформою.
“Продовжимо і ефективну співпрацю з Венеціанською комісією, завдяки якій наша держава, зокрема, вже розпочала реальну судову реформу за участі міжнародних спеціалістів”, - додав глава МЗС України.
Дмитро Кулеба та Марія Пейчинович-Бурич приділили особливу увагу захисту прав людини на тимчасово окупованих територіях України.
“Вдячний за чітку позицію та активні зусилля Ради Європи задля припинення грубих порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях нашої держави. Цьогоріч було схвалено кілька знакових документів: рішення Комітету міністрів щодо ситуації з правами людини у Криму та резолюції Парламентської асамблеї щодо порушень прав людини, скоєних на півострові проти кримських татар. Вони допоможуть захистити права мешканців Криму, проти яких російська окупаційна адміністрація чинить свавілля”, - зазначив Дмитро Кулеба.
Міністр закордонних справ звернувся з проханням сприяти звільненню українців, які незаконно утримуються за ґратами в Криму або в Росії, у тому числі першого заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, позаштатного журналіста Радіо Свободи Владислава Єсипенка та інших.