17 грудня 2012 року Постійне представництво України при Раді Європи передало Т.Ягланду, Генеральному секретарю Ради Європи, документ про приєднання до Європейської конвенції про розробку Європейської фармакопеї, із поправками, внесеними відповідно до Протоколу від 16 листопада 1989 року. Цей текст набуває чинності для України 18 березня 2013 року. Україна стала 38-мим членом Європейської фармакопеї.
Ратифікація Конвенції відзначає прагнення української влади брати участь у розвитку європейських стандартів якості лікарських засобів та зміцнювати співробітництво з європейськими країнами у галузі лікарських засобів та охорони здоров'я, з метою обміну знаннями та досвідом для того, щоб краще служити охороні здоров'я. Це також показує важливість роботи, яку здійснює Комісія Європейської фармакопеї на міжнародному рівні.
На сьогоднішній день є тридцять вісім членів Комісії Європейської фармакопеї: Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, колишня Югославська Республіка Македонія, Туреччина, Україна, Великобританія і Європейський союз. Є двадцять чотири члена організації зі статусом спостерігача: Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), 5 держав-членів Ради Європи: Албанія, Вірменія, Грузія, Молдова, Росія; та 18 інших країн світу: Алжир, Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Ізраїль, Китай, Мадагаскар, Малайзія, Марокко, Республіка Білорусь, Республіка Гвінея, Республіка Казахстан, Республіка Сінгапур, Сенегал, Сирія, Туніс, Сполучені Штати Америки.
nbsp;участь у розвитку європейських стандартів якості лікарських засобів та зміцнювати співробітництво з європейськими країнами у галузі лікарських засобів та охорони здоров'я, з метою обміну знаннями та досвідом для того, щоб краще служити охороні здоров'я. Це також показує важливість роботи, яку здійснює Комісія Європейської фармакопеї на міжнародному рівні.