Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав Раду Європи та її держави-члени у разі проведення виборів в окупованому Криму утримуватися від визнання результатів виборів до Державної Думи РФ, а також від визнання будь-якої російської делегації в парламентських асамблеях, до складу якої увійдуть "обрані" в Криму депутати.
Продовжуючи роботу, спрямовану на деокупацію Автономної Республіки Крим, та у зв'язку з наміром держави-окупанта 18 вересня 2016 року провести в Криму вибори до Державної Думи Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба розіслав Постійним представникам держав-членів Ради Європи листа, у якому детально описав позицію України та юридичні наслідки проведення російських виборів на незаконно окупованій території України.
Нижче наводимо переклад цього листа українською мовою.
Шановний колего,
Я пишу, щоб привернути Вашу увагу до рішучого протесту, висловленого Україною проти наміру російської влади провести вибори на тимчасово окупованих територіях України - у Автономній Республіці Крим та в місті Севастополі.
Рада Європи є організацією, що стоїть на захисті верховенства права. Вибори в окупованому Криму не мають нічого спільного з цим принципом. Ці вибори порушують основоположні норми і принципи міжнародного права, відповідні рішення Організації Об'єднаних Націй та Ради Європи, а також чинне законодавство України.
Я не хочу витрачати Ваш час на деталі російського законодавства, але мушу це зробити, оскільки вони мають важливе значення для пояснення того, в якому напрямі розвивається ситуація.
З правової точки зору майбутні вибори є юридичною зброєю самознищення.
Дозвольте мені висловитися суто юридично: російський парламент складається з 450 членів. Закон говорить, що одна половина парламенту обиратиметься відповідно до мажоритарної системи голосування і люди будуть віддавати свої голоси за конкретних кандидатів. Це дозволить легко ідентифікувати обраних в Криму членів парламенту і забезпечити їх невизнання - їх буде четверо.
Проте інша половина парламенту обиратиметься на пропорційній основі. Оскільки виборці в окупованому Криму голосуватимуть за партії, а не конкретних осіб, буде неможливо ідентифікувати депутатів, що обираються на півострові. Таким чином, 225 депутатів, тобто ціла половина парламенту, буде делегітимізована.
Додайте 4 депутатів від першої половини до 225 з другої половини і ви отримаєте 229 депутатів - нелегітимну більшість, достатню для ухвалення нелегітимних рішень Думи.
Ми закликаємо російську владу уникнути цієї правової пастки і відмовитися від ідеї проведення виборів на тимчасово окупованій території України.
Ми закликаємо Раду Європи та її держави-члени у разі проведення виборів в окупованому Криму утримуватися від визнання результатів виборів до Думи, а також від визнання будь-якої російської делегації в парламентських асамблеях, до складу якої увійдуть "обрані" в Криму депутати.
З найкращими побажаннями
Дмитро Кулеба
Постійний представник України при Раді Європи