11 листопада 2015 року Президент Петро Порошенко провів зустріч з доповідачем Комітету з політичних питань та демократії Парламентської асамблеї Ради Європи Крістіною Зелєнковою, яка прибула до Києва у рамках підготовки доповіді «Політичні наслідки кризи в Україні».
Глава держави проінформував про ситуацію на Донбасі, наголосивши на тому, що останнім часом спостерігається загрозлива тенденція щодо збільшення кількості обстрілів та атак проросійськими бойовиками українських позицій в зоні проведення АТО. Президент відзначив, що Україна не піддається на провокації та продовжує неухильно дотримуватися Мінських домовленостей.
Президент подякував за підтримку, яку ПА РЄ надає Україні у боротьбі із зовнішньою агресією і забезпеченні збереження суверенітету, незалежності та територіальної цілісності держави. «У випадку ескалації ситуації на Донбасі та продовження невиконання Росією Мінських домовленостей міжнародна спільнота має бути готовою посилити санкції та обмежувальні заходи щодо Росії», – наголосив Петро Порошенко.
Глава держави зазначив, що Україна і надалі конструктивно налаштована на забезпечення проведення місцевих виборів на Донбасі, які мають відбутися у повній відповідності до українського законодавства та міжнародних стандартів.
Петро Порошенко акцентував увагу на складній гуманітарній ситуації на окупованих територіях Донбасу, порушеннях прав кримськотатарського народу в окупованому Криму, а також закликав продовжувати усіма наявними механізмами, у т.ч. в рамках ПАРЄ, сприяти звільненню українців, які незаконно утримуються в РФ, зокрема Олега Сенцова та Надії Савченко.
Глава держави звернув увагу Крістіни Зелєнкової на зростання утисків прав українців в Російській Федерації, зокрема ситуацію навколо Бібліотеки української літератури у Москві. «Ми розраховуємо на подальшу активну позицію Парламентської асамблеї Ради Європи у питанні переслідування Російською Федерацією українців як на території РФ, так і в Криму», – наголосив Глава Української держави.
Співрозмовники також обговорили хід реалізації Україною необхідних реформ. У цьому зв’язку Петро Порошенко подякував за значний внесок Ради Європи у процес реформування України, зокрема в питанні змін до Конституції щодо децентралізації та реформи правосуддя.