26 листопада у м. Ольцхайм (департамент Нижній Рейн, Французька Республіка) відбувся меморіальний захід із вшанування пам’яті жертв Голодомору за участю співробітників ППУ при РЄ на чолі з Постійним представником України Борисом Тарасюком, української громади та місцевих органів влади.
Пам'ятний захід відбувся у присутності пані Пії ЕМБС, мера міста Ольцхайм. З цієї нагоди з промовою виступив Постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк.
"Сьогодні, 26 листопада цього року, у 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні та світі вшановується пам'ять багатомільйонних безневинних жертв цього жахливого злочину та роковини колосальної трагедії в історії Українського народу.
Внаслідок штучних голодів Україна втратила мільйони людських життів (оцінки втрат коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв). Як у 1932-1933 роки сталінський режим, так сьогодні збройні сили рф вчиняють на території України масові злочини проти цивільного населення з наміром повністю або частково знищити Український народ як окрему національну спільність. Сьогодні для України дуже важливою є підтримка міжнародних партнерів у вирішенні чутливих питань, пов'язаних із захистом національної ідентичності, відновленням історичної справедливості та вшануванням мільйонів безневинних жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу. В умовах повномасштабної війни важливо вшанувати пам’ять убитих голодом. Тож пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо." - наголосив Борис Тарасюк.
Борис Тарасюк тепло подякував муніципалітету Ольцхайму за надану українській громаді Страсбурга можливість встановити пам'ятник жертвам Голодомору - місце пам'яті.
Отець Іван у своєму виступі закликав присутніх завжди пам'ятати ту біль, яку відчули українці від терору сталінського та путінського режимів. Після покладання квітів і колосків до монументу Голодомору Отець Іван провів панахиду за жертвами Голодомору та загиблими, внаслідок російської агресії.
Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.