• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Комітет Міністрів Ради Європи засудив проведення референдуму в АР Крим, вказавши на його незаконність
Опубліковано 20 березня 2014 року о 10:55

20 березня 2014 року головний статутний орган Ради Європи – Комітет міністрів з урахуванням нових обставин знову розглянув ситуацію, яка склалася навколо військової окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим, і за підсумками тривалої і напруженої дискусії прийняв рішення.

У цьому рішенні національні делегації держав-членів Ради Європи висловили свою солідарність з українською державою та народом України. Вони наголосили на необхідності вирішення існуючої кризової ситуації виключно мирними засобами, поважаючи територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України та ґрунтуючись на фундаментальних принципах міжнародного права.

Комітет міністрів засудив факт проведення 16 березня в Автономній Республіці Крим місцевого референдуму, який суперечив законодавству України. Як наголошувалось в ході засідання, підставою для засудження стало рішення Конституційного суду України від 14 березня 2014 року, яким Суд визнав постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим «Про проведення загальнокримського референдуму» неконституційною і відповідно нечинною. Очікуючи остаточного висновку Венеціанської комісії щодо легітимності референдуму в Криму, який буде затверджено 21-22 березня ц.р., Комітет міністрів уже на даному етапі дав чіткий політичний сигнал про його невідповідність європейським демократичним нормам і принципам.

Держави-члени Ради Європи висловили жаль з приводу рішення Президента Росії В. Путіна підписати договір про включення АР Крим та міста Севастополь до складу Російської Федерації. У цьому контексті вони твердо нагадали про обов’язок всіх держав-членів, включаючи Російську Федерацію, дотримуватись зобов’язань, що випливають із положень Статуту Ради Європи та інших договірних інструментів цієї міжнародної організації. Як відомо, до таких зобов’язань належать повага до територіальної цілісності одне одного та вирішення спорів мирними засобами.

У рішенні була відзначена важливість тимчасових забезпечувальних заходів, застосованих Європейським судом з прав людини на підставі міждержавного позову, який Україна подала проти Російської Федерації. Комітет міністрів закликав обидві сторони конфлікту невідкладно забезпечити дотримання припису Страсбурзького суду. На переконання Міністерства закордонних справ України, особливої актуальності вимога Комітету міністрів набуває у світлі невиправданого і неконтрольованого насильства, яке застосовується військовими формуваннями Російської Федерації проти українських військових частин в Криму. Нагадаємо, що внаслідок одного з таких збройних інцидентів, спровокованих російською стороною, один військовослужбовець Збройних Сил України загинув, іншому було завдано важкі тілесні ушкодження.

З метою запобігання таким подіям у майбутньому, Комітет міністрів закликав Російську Федерацію започаткувати безпосередній діалог з Урядом України та скористатись відповідними міжнародними механізмами для мирного і взаємоприйнятного вирішення нинішньої кризи. Національні делегації держав-членів були єдині в тому, що у цій ситуації необхідно не допустити дій, які можуть поглибити напруженість і спровокувати насильство.

Враховуючи надзвичайну актуальність тих подій, що відбуваються в Україні як у регіональному, так і у глобальному вимірі, національні делегації домовились повернутись до їх обговорення на черговому засіданні Комітету міністрів Ради Європи.

ТЕКСТ РІШЕННЯ

ВИСТУП ПОСТІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux