У період з 17 по 25 листопада 2013 року у Страсбурзі відбулись коммеморативні заходи з нагоди 80-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні.
В рамках вшанування пам’яті жертв цієї трагедії українського народу 20 листопада ц.р. у Палаці Європі розпочалась виставка «Голодомор 1932-1933 років в Україні – геноцид українського народу», підготовлена Національним музеєм «Меморіал пам’яті жертв голодоморів». Протягом тижня у штаб-квартирі Ради Європи виставлялись 34 тематичних панно, присвячених цим сумним подіям української історії. Відвідувачі виставки отримали змогу у простій і доступній формі дізнатись про становлення тоталітаризму в Україні, ідеологічну обробку і репресії, застосовані проти українського селянства, пізнати суть злочинної політики сталінського режиму, який через терор, вбивство і каліцтво голодом знищував ідеологічних та класових опонентів, до яких належав ледь не кожен українець. Виставка дала уяву не тільки про жахливі злочини, вчинені радянською владою проти власного народу, але й про катастрофічні наслідки, які вони мали для генофонду української нації, духовного, соціально-економічного та культурного розвитку нашої держави. Матеріали виставки висвітлили процес наукового дослідження теми Голодомору та світового визнання цього історичного факту.
Виставка також представила європейському загалу Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Відвідувачам було запропоновано ознайомитись з 19 томами цього унікального видання, яке було складено по областях і містить не тільки мартирологи, але й копії оригінальних документів та свідчення очевидців цих жахливих подій.
22 листопада ц.р. всі 19 томів Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні були передані в дар Бібліотеці Європейського суду з прав людини. Урочиста церемонія дарування відбулась у приміщенні Європейського суду за участі Постійного представника України при Раді Європи М.С. Точицького, Апостольського Екзарха для українців греко-католиків Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу, ректора Українського католицького університету Б. Ґудзяка, працівників дипломатичної установи. Від імені бібліотеки дар прийняла її директор Н. Біндер, яка запевнила, що це видання закладе фундамент для формування книжкового фонду, присвяченого проблематиці Голодомору, і що віднині науковці і дослідники цієї проблеми зможуть віднайти відповідні посилання в електронній картотеці Бібліотеки ЄСПЛ.
Пам’ять жертв трагедії українського народу було вшановано під час покладання вінків до меморіального знаку у пам’ять жертв Голодоморів, встановленого у 2008 році у м. Ольцайм (департамент Нижній Рейн, Французька Республіка). В урочистій церемонії, яка відбулась 22 листопада ц.р., взяли участь працівники Постійного представника України при Раді Європи та колектив Мерії м. Ольцайм. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, після чого взяли участь у комеморативному прийнятті, організованому у приміщенні мерії.
Важливими комеморативними заходами стали панахиди за жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні, які відбулись 17 листопада ц.р. у Церкві Святого Шарля м. Шильтігайм (за греко-католицьким обрядом) та 23 листопада ц.р. у Храмі всіх святих м. Страсбург (за православним обрядом).