Постійне представництво України при Раді Європи

Київ 08:01

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова

22 березня 2017, 18:14

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.

У рамках виступу посол озвучив звернення кримського адвоката Еміля Курбедінова до Ради Європи, який з початку окупації українського півострова Росією бере активну участь у захисті кримських татар, громадських активістів та журналістів. Як відомо, 26 січня 2017 року районний суд Сімферополя визнав його винним в «пропагуванні екстремістських організацій» і заарештував на десять днів.

Посол також закликав Раду Європи докладати усіх зусиль для захисту прав людини в Криму, припинення російських репресій та деокупаціі півострова.

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 22 березня 2017 року під час 1282-го засідання Комітету міністрів Ради Європи

Пані Голово,

Україна приєдналася до заяви Європейського Союзу щодо Криму. Ми щиро дякуємо державам-членам ЄС, Верховному представнику Могеріні і всім державам, що також приєдналися до цієї заяви, засвідчивши свою незмінну підтримку Європи, заснованої на верховенстві права, демократії і правах людини.

Я скористався багатьма можливостями, щоб донести до Комітету міністрів позицію мого уряду щодо ситуації в окупованому Росією Криму, і я планував продовжити цю практику під час сьогоднішнього засідання.

Проте, минулого тижня я мав честь познайомитися з людиною, надзвичайно відданою цінностям, які захищає Рада Європи. Він просив мене передати своє звернення до Комітету міністрів, і я вирішив зробити це сьогодні.

«Мене звати Еміль Курбедінов і я кримський адвокат. Я звертаюся до вас з посланням, яке підтримують мої колеги і громадські активісти, які опікуються долею Криму та кримськотатарського народу. Ми невеликий корінний народ Криму і ми не боїмося протистояти ескалації агресії та несправедливому управлінню.

Наш спротив виключно мирний – ми боремось лише за свої права і свободи. Пліч-о-пліч з українськими активістами ми демонструємо всьому світові нашу стійкість та непорушність на шляху до справедливості та гідності.

За останні три роки кожен з нас бачив з боку держави, що наразі присутня в Криму, викрадення, вбивства, несправедливий суд, обшуки, масові арешти, залякування, тортури і психіатричні лікарні.

Ми бачили це, ми відчували це, і ми розділили цей біль, але вони ані зламали нас, ані змусили нас схилити голови.

Ми обрали мирну боротьбу за нашу свободу та права, і навіть якщо колись ми залишимося на самоті, ми не зійдемо з цього шляху. Ми зробили свій вибір, і кожен з нас розуміє загрози, які наш вибір може принести нашим сім'ям і нам самим.

Я сподіваюся, що кожен, хто почує це звернення, стане на наш бік та допомагатиме нам. Ми обрали шлях мирної боротьби до перемоги, і ви можете розділити цю перемогу з нами!».

Це були слова Еміля Курбедінова, адвоката-правозахисника в Криму. З початку незаконної окупації Криму Російською Федерацією він бере активну участь у захисті кримських татар, активістів громадянського суспільства та журналістів.

26 січня 2017 року районний суд Сімферополя визнав його винним в «пропагуванні екстремістських організацій» і заарештував на десять днів. Це був явний акт тиску і залякування правозахисника.

Еміль не має жодних ілюзій з приводу потенційної реакції Росії на його звернення, але він сміливо бере на себе цей ризик заради шляхетної справи, якою є захист прав людини в Криму.

Дякую Вам, пані Голово.

Останні виступи

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого 2018, 18:25

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург
Виступ |

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля | 14 вересня 2017, 15:42

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)
Виступ |

Україна закликала Раду Європи і ОБСЄ спільно протидіяти порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі | 15 березня 2017, 18:07

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 
Виступ |

Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини | 26 лютого 2017, 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини. Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини. Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».
Виступ |

Виступ Постійного представника України на 1275-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 18 січня 2017 р. | 26 лютого 2017, 16:35

Постійний представник України Дмитро Кулеба закликав Раду Європи проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.
Виступ |

Постійний представник

Контакти

Адреса:

21, rue Trubner, 67000 Strasbourg, France

переглянути на мапі

Телефон: +33 (0)388 61 44 51
Факс: +33 (0)388 60 01 78
Ел. пошта: pm_coe@mfa.gov.ua
Веб-сайт: coe.mfa.gov.ua