Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 18:18

Коментар Міністерства закордонних справ України у зв’язку із винесенням обвинувального вердикту у справі громадян України М.Карпюка та С.Клиха

20 травня 2016, 16:18

19.05.2016

МЗС України висловлює рішучий протест з приводу продовження російською судовою владою системного переслідування українських політичних в’язнів в Росії. Черговим кроком у цьому напрямку стало винесення колегією присяжних обвинувального вердикту у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, які незаконно утримуються на території Російської Федерації.

Сьогоднішнє неправомірне рішення було винесене після тривалого судового фарсу у справі українців та базувалося на безпідставних та сфабрикованих матеріалах слідства, які були отримані, в тому числі, внаслідок застосування до українців тортур та психологічного тиску. Цей вердикт ще раз підтвердив політичний характер справи проти українських громадян.

На виправдувальний вердикт було марно сподіватися, оскільки його було прийнято під зовнішнім тиском з боку сторони обвинувачення, до уваги не бралися жодні беззаперечні докази непричетності українців до інкримінованих їм злочинів.

МЗС України вимагає від російської сторони ще до вироку суду у справі українських політичних в’язнів припинити цей судовий фарс та забезпечити звільнення і безпечне негайне повернення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха в Україну.

Останні заяви та коментарі