Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 04:10

Коментар МЗС України у зв’язку з продовженням в Російській Федерації судового фарсу над народним депутатом України Надією Савченко

01 лютого 2016, 18:32
26 січня, 13:10

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з триваючою в Російській Федерації цинічною судовою розправою над громадянкою України Надією Савченко.

Особливе обурення викликає постійне демонстративне зневажання так званим російським правосуддям елементарних процесуальних норм. Права Надії Савченко систематично порушуються: суд відмовляється досліджувати офіційні документи, отримані адвокатами з України, відмовляється викликати свідків, вказаних захистом, відхиляє клопотання долучити до справи матеріали захисту – протоколи допитів свідків, матеріали розслідування за фактом викрадення української громадянки, експертизи відеоматеріалів, які містять беззаперечні докази її невинуватості.

Російська Федерація продовжує ігнорувати імунітет Надії Савченко як делегата Парламентської асамблеї Ради Європи і таким чином відверто порушує взяті на себе зобов’язання, підтверджуючи політичний, а не правовий характер справи проти народного депутата України Надії Савченко.

Окрему тривогу викликає суттєве погіршення стану здоров’я Надії Савченко, зумовлене її вимушеним голодуванням у знак протесту проти свавілля так званого російського правосуддя, а також відсутністю кваліфікованої медичної допомоги та незадовільними умовами її утримання. За таких умов відповідальність за здоров’я і життя Надії Савченко повністю лежить на владі Російської Федерації.

Вимагаємо від Російської Федерації припинити знущання над Надією Савченко та іншими незаконно утримуваними громадянами України – політичними в’язнями Росії, негайно звільнити їх та забезпечити повернення в Україну.

Останні заяви та коментарі