Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 00:19

Коментар МЗС України щодо Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи з прав людини в Криму

01 лютого 2016, 13:21
25 січня, 20:00

З моменту окупації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь Російською Федерацією всупереч нормам міжнародного права Україна постійно закликає РФ як окупаційну владу надати допуск міжнародним організаціям до окупованого півострова для моніторингу ситуації у сфері прав людини з огляду на триваючі грубі порушення основоположних свобод та прав людини в Автономній Республіці Крим.

Візит Жерара Штудмана на незаконно окупований півострів є результатом триваючих консультацій між Міністерством закордонних справ України та Секретаріатом Ради Європи щодо можливостей забезпечити безперешкодний доступ на територію окупованого Криму основних конвенційних і моніторингових механізмів Ради Європи та інших міжнародних організацій.

Зазначений візит відбувається після відвідування Жераром Штудманом Києва, де він мав зустрічі, в тому числі з керівництвом МЗС України. Наразі триває діалог щодо параметрів мандату Спеціального представника Генерального Секретаря Ради Європи з прав людини в Криму.

 

Комітет міністрів та Парламентська асамблея Ради Європи протягом 2014-2015 років неодноразово ухвалювали рішення щодо статусу окупованого Криму та ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим. Ці рішення становлять важливу основу діяльності Спеціального представника Генерального Секретаря Ради Європи з прав людини в Криму.

Останні заяви та коментарі