Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 13:35

Коментар МЗС України щодо незаконно ув’язненого в Російській Федерації громадянина України Геннадія Афанасьєва

24 листопада 2015, 13:56

Міністерство закордонних справ України глибоко обурене жорстоким поводженням з незаконно засудженим російським судом громадянином України Геннадієм Афанасьєвим та недопуском до нього консульських посадових осіб України.

Засудивши Геннадія Афанасьєва до 7 років позбавлення волі за сфабрикованим обвинуваченням у нібито причетності до терористичної діяльності на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, російська влада заслала його в колонію у Республіку Комі.

Після заяви Геннадія Афанасьєва під часу суду над Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком про відмову від своїх попередніх свідчень у справі, даних під тортурами, знущання над ним продовжуються у виправній колонії у вигляді жорстокого поводження з боку співробітників пенітенціарної служби. Стан його здоров’я погіршився, йому не надається належна медична допомога.

Категорично засуджуємо такі дії російської сторони, які виходять за межі права та моралі.

У зв’язку з цим 12 листопада 2015 року до МЗС України було викликано консула Посольства Російської Федерації в Україні і висловлено вимоги щодо негайного допуску консульських посадових осіб України до ув’язненого відповідно до взятих на себе Російською Федерацією міжнародно-правових зобов’язань, проведення перевірки дій співробітників російських компетентних органів, а також притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав громадянина України Геннадія Афанасьєва.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно відновити повагу до принципів та норм міжнародного права, припинити політичну розправу над громадянами України та звільнити усіх українців – політичних в’язнів Росії.

Останні заяви та коментарі