Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 20:36

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі

29 листопада 2017, 19:11

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Комісар Муйжніекс, ми дякуємо Вам за участь у сьогоднішньому засіданні і представлення Вашої третьої квартальної доповіді про діяльність у 2017 році.

Ми уважно вивчили розповсюджену доповідь та вважаємо її докладним оглядом Вашої активної діяльності. Ми високо оцінюємо Ваше активне залучення до низки питань у сфері захисту прав людини в Європі.

Однак, ми з жалем констатуємо, що катастрофічна ситуація щодо захисту прав людини в українських Криму та Донбасі, здається, зникла з Вашого поля зору у звітному періоді.

Протягом цього ж періоду криза у галузі прав людини на цих територіях була відображена, серед іншого,

- Офісом Верховного комісара ООН з прав людини у доповіді «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», опублікованій у вересні, та

- у доповіді Human Rights Watch, опублікованій у листопаді.

Ці документи чітко висвітлюють рівень міжнародно протиправних дій та порушень прав людини, вчинених російською окупаційною владою в Криму, та вчергове доводять, що Російська Федерація грубо порушує свої міжнародно-правові зобов’язання.

Ці доповіді також містять чіткі факти щодо інтенсифікації переслідувань кримських татар російською окупаційною владою під різними приводами та з очевидною метою змусити всіх незгодних на півострові мовчати.

Нажаль, Росія вдається до полювання на людей, як у випадку 19-річного українця Павла Гриба. Цей молодий український громадянин був викрадений у Білорусі в серпні, негайно перевезений до Російської Федерації та незаконно позбавлений волі на її території.

Прикро, що ми не бачили жодної реакції від Комісара на бодай одне з нещодавніх грубих порушень прав людини, вчинених російською владою.

Дозвольте також врятувати від забуття параграф 9 рішення Комітету міністрів «Ситуація у Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Цей параграф «закликає Комісара РЄ з прав людини розглянути можливість подальшої роботи над його доповіддю на основі результатів його візиту до Криму у вересні 2014 р. та оцінити поточну ситуацію з правами людини та основоположними свободами на півострові». Ми закликаємо Вас прийняти це запрошення.

У цьому світлі я б хотів запевнити Вас, Комісаре Муйжніекс, у нашій вдячності за все, що Ви зробили для України раніше, та у твердій готовності моєї країни співпрацювати з Вами.

Дякую, пане Головуючий.

Останні виступи

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:25

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург
Виступ |

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля | 14 вересня 2017, 15:42

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)
Виступ |

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова | 22 березня 2017, 18:14

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.
Виступ |

Україна закликала Раду Європи і ОБСЄ спільно протидіяти порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі | 15 березня 2017, 18:07

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 
Виступ |

Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини | 26 лютого 2017, 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини. Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини. Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».
Виступ |