Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 14:31

Україна закликала Раду Європи і ОБСЄ спільно протидіяти порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі

15 березня 2017, 18:07

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 

Пані Голово,

Українська делегація щиро вітає керівника Робочої групи Австрійського головування в ОБСЄ, Посла Флоріана Рауніга у Раді Європи і дякує за його комплексний виступ.

Україна поділяє пріоритети Австрійського головування ОБСЄ. Ми також високо оцінюємо Вашу особисту відданість, пане Рауніг, зусиллям ОБСЄ, спрямованим на запобігання подальшій ескалації на сході України. Ви завжди можете розраховувати на постійну підтримку ваших зусиль з боку України, оскільки ми чітко розуміємо, наскільки складно діяти за умов подекуди дуже прямолінійних, подекуди дуже підступних, але завжди дуже послідовних кроків Росії, здійснюваних всупереч Мінським домовленостям.

Україна виступає за подальший розвиток співпраці між ОБСЄ та Радою Європи. Ми твердо переконані в тому, що спільні зусилля двох організацій в цій сфері повинні бути зосереджені, зокрема, на забезпеченні припинення серйозних порушень прав людини, скоюваних Росією у незаконно окупованих Криму та Донбасі.

Насамперед, Україна пропонує, щоб ОБСЄ і Рада Європи спільно вивчили можливі шляхи і форми їх участі в імплементації Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 71/205 про ситуацію в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна).

Одним з питань для обох організацій є гарантування безпечного і безперешкодного доступу до Криму для інституційних регіональних та міжнародних механізмів моніторингу дотримання прав людини з метою створення можливості для них виконувати їх мандат.

Ми також закликаємо ОБСЄ використовувати весь доступний інструментарій для моніторингу, звітування та належного реагування на ситуацію у галузі прав людини в незаконно окупованому Криму, позначену репресіями, політичними переслідуваннями та серйозними порушеннями прав людини.

Повертаючись до Донбасу, Україна вітатиме тіснішу співпрацю між ОБСЄ та Радою Європи, спрямовану на захист прав і свобод людини в зоні конфлікту.

Дякую Вам, пані Голово.

Останні виступи

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:25

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург
Виступ |

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля | 14 вересня 2017, 15:42

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)
Виступ |

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова | 22 березня 2017, 18:14

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.
Виступ |

Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини | 26 лютого 2017, 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини. Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини. Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».
Виступ |

Виступ Постійного представника України на 1275-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 18 січня 2017 р. | 26 лютого 2017, 16:35

Постійний представник України Дмитро Кулеба закликав Раду Європи проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.
Виступ |