Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 05:46

Виступ Постійного представника України на 1275-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 18 січня 2017 р.

26 лютого 2017, 16:35

Постійний представник України Дмитро Кулеба закликав Раду Європи проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.

Пані Голово, 
Шановні колеги,

Я взяв слово, щоб повідомити, що 16 січня 2017 року Україна подала позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН. Ми зібрали достатньо доказів щоб довести, що Росія порушила Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 р. та Конвенцію про ліквідацію усіх форм расової дискримінації 1965 р. Ми виконали передбачені цими конвенціями процедурні вимоги, щоб усі засоби врегулювання спору були вичерпані до моменту подачі позову до Суду.

У частині судового подання щодо Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації Україна звернулася до Суду з проханням вжити таких тимчасових заходів:
- Росія повинна утримуватися від будь-яких актів расової дискримінації щодо осіб, груп осіб або установ на території, що знаходяться під її ефективним контролем, у тому числі на Кримському півострові;
- Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному ґрунті, спрямованих проти кримськотатарського народу, у тому числі, скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і відмовитися від виконання цього рішення та будь-яких аналогічних заходів;
- Росія повинна вжити усіх необхідних заходів, щоб зупинити зникнення осіб з числа кримських татар і невідкладно розслідувати зникнення, що вже мали місце;
- Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному ґрунті, спрямованих проти етнічних українців в Криму, у тому числі скасувати обмеження щодо здобуття освіти українською мовою та поважати українську мову і права, пов’язані з освітою.

Отже, практика системних репресій з боку Росії як окупаційної влади Криму тепер стала предметом розгляду Міжнародним судом ООН. Цей позов є важливим юридичним кроком, що наближає той день, коли Росія буде пожинати плоди відповідальності за свої злочини.

Важливий політичний крок був зроблений в грудні минулого року з ухваленням резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/71/205 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Резолюція, зокрема, закликає Росію вжити усіх заходів, необхідних для забезпечення негайного припинення усіх порушень щодо жителів Криму, зокрема, доведених дискримінаційних заходів і практик, довільних затримань, катувань та іншого жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження, а також скасувати усі дискримінаційні закони.

Рада Європи, у тому числі Комітет міністрів, добре обізнана з російською політикою тихого терору в Криму і чітко висловлювала свою позицію у низці рішень, що закликають окупаційну владу поводити себе належним чином.

Шановний пане Генеральний секретар,
Шановні колеги,

Україна закликає вас проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.

Настав час для Ради Європи ще раз продемонструвати лідерство і зробити необхідні кроки, щоб виступити проти російської агресії в Україні та захистити права людини в Криму.

Дякую, пані Голово.

Останні виступи

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:25

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург
Виступ |

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля | 14 вересня 2017, 15:42

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)
Виступ |

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова | 22 березня 2017, 18:14

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.
Виступ |

Україна закликала Раду Європи і ОБСЄ спільно протидіяти порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі | 15 березня 2017, 18:07

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 
Виступ |

Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини | 26 лютого 2017, 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини. Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини. Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».
Виступ |