Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 18:32

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України

07 лютого, 18:08

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург

Пане Голово,

Шановні колеги,

Ми хотіли б відповісти на заяву російської делегації стосовно нещодавно ухваленого Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Закон базується на двох основних принципах – відновленні суверенітету та територіальної цілісності над окупованими територіями України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вдосконаленні механізмів вирішення соціально-економічних питань з метою належного забезпечення відповідних потреб людей у зоні конфлікту.

Закон декларує, що Росія "здійснює злочинний акт агресії" проти України та "тимчасово займає частину її території", здійснюючи контроль над Донбасом за допомогою "окупаційної адміністрації", контрольованої Москвою. У цьому визнанні немає нічого сенсаційного. Законодавці просто назвали речі своїми іменами.

Україна та міжнародне співтовариство докладають мирних зусиль для забезпечення сталої деескалації на основі Мінських домовленостей. Росія, у свою чергу, демонструє небажання реалізувати мінські зобов'язання, починаючи з первинних безпекових положень.

Пропоную поглянути лише на три приклади: багато надій покладалося на так зване "різдвяне" перемир'я. Проте з 23 грудня 2017 року українська сторона зафіксувала лише один день без обстрілів та інших видів порушення режиму припинення вогню.

Водночас, починаючи з 1 січня 2018 року, українська сторона у Спільному центрі з контролю та координації направила 40 заяв на ремонтно-відновлювальні роботи. Інша сторона надала гарантії безпеки лише в одному випадку.

Статистика щодо обмежень доступу для спостерігачів СММ ОБСЄ також говорить сама за себе. Під час так званого «різдвяного» перемир'я незаконні збройні формування, що підтримуються Росією, 44 рази обмежували свободу пересування спостерігачів. На території, підконтрольній уряду України, було зареєстровано лише 3 подібні інциденти.

Суть цього нового закону дає зрозуміти, що Україна залишається відданою мирному врегулюванню на Донбасі політико-дипломатичними засобами, кінцевою метою чого є відновлення суверенітету та територіальної цілісності над окупованими територіями України в межах міжнародно визнаних кордонів нашої держави. Це зазначено в статті 4 документа.

Закон також є важливим кроком вперед для наших громадян, які постраждали від цієї агресії. Серед іншого, цей нормативний акт:

- гарантує права, включаючи права власності на окупованих територіях, для внутрішньо переміщених осіб та мешканців цих територій;

- визначає механізми документування порушень прав і свобод людини та належного реагування на такі порушення.

Ухвалення цього закону – законний крок, спрямований на відновлення миру та безпеки в нашій країні. Цей крок не суперечить жодним міжнародним зобов'язанням нашої держави, включно з Мінськими домовленостями.

Дякую, пане Голово.

Останні новини

Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод | 22 березня, 17:28

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба передав до Організації грамоту про ратифікацію Верховною Радою України Протоколу № 15 про внесення змін до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь щодо України | 16 березня, 16:17

15 березня Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь про виконання цієї Конвенції Україною разом з коментарями Уряду. 

Україна запропонувала Раді Європи зробити низку кроків для захисту прав людини в Криму – Дмитро Кулеба | 26 лютого, 12:23

26 лютого 2018 р., у День спротиву окупації Криму Росією, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вніс на розгляд держав-членів та керівництва Ради Європи комплекс кроків, які можуть бути зроблені для поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Новий План дій Ради Європи для України сприятиме виконанню Угоди про асоціацію з ЄС | 21 лютого, 16:40

21 лютого 2018 р. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.

Дмитро Кулеба: «Досвід України є важливим скрізь у світі, де Росія намагається завдавати ударів» | 19 лютого, 14:35

З нагоди четвертої річниці початку російської агресії проти України Постійне представництво України при Раді Європи провело у Страсбурзі презентацію англомовної версії книги українського політичного експерта Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для світу».