Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 18:26

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі

29 листопада 2017, 19:03

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Комісар Муйжніекс, ми дякуємо Вам за участь у сьогоднішньому засіданні і представлення Вашої третьої квартальної доповіді про діяльність у 2017 році.

Ми уважно вивчили розповсюджену доповідь та вважаємо її докладним оглядом Вашої активної діяльності. Ми високо оцінюємо Ваше активне залучення до низки питань у сфері захисту прав людини в Європі.

Однак, ми з жалем констатуємо, що катастрофічна ситуація щодо захисту прав людини в українських Криму та Донбасі, здається, зникла з Вашого поля зору у звітному періоді.

Протягом цього ж періоду криза у галузі прав людини на цих територіях була відображена, серед іншого,

- Офісом Верховного комісара ООН з прав людини у доповіді «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», опублікованій у вересні, та

- у доповіді Human Rights Watch, опублікованій у листопаді.

Ці документи чітко висвітлюють рівень міжнародно протиправних дій та порушень прав людини, вчинених російською окупаційною владою в Криму, та вчергове доводять, що Російська Федерація грубо порушує свої міжнародно-правові зобов’язання.

Ці доповіді також містять чіткі факти щодо інтенсифікації переслідувань кримських татар російською окупаційною владою під різними приводами та з очевидною метою змусити всіх незгодних на півострові мовчати.

Нажаль, Росія вдається до полювання на людей, як у випадку 19-річного українця Павла Гриба. Цей молодий український громадянин був викрадений у Білорусі в серпні, негайно перевезений до Російської Федерації та незаконно позбавлений волі на її території.

Прикро, що ми не бачили жодної реакції від Комісара на бодай одне з нещодавніх грубих порушень прав людини, вчинених російською владою.

Дозвольте також врятувати від забуття параграф 9 рішення Комітету міністрів «Ситуація у Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Цей параграф «закликає Комісара РЄ з прав людини розглянути можливість подальшої роботи над його доповіддю на основі результатів його візиту до Криму у вересні 2014 р. та оцінити поточну ситуацію з правами людини та основоположними свободами на півострові». Ми закликаємо Вас прийняти це запрошення.

У цьому світлі я б хотів запевнити Вас, Комісаре Муйжніекс, у нашій вдячності за все, що Ви зробили для України раніше, та у твердій готовності моєї країни співпрацювати з Вами.

Дякую, пане Головуючий.

Останні новини

Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод | 22 березня, 17:28

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба передав до Організації грамоту про ратифікацію Верховною Радою України Протоколу № 15 про внесення змін до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь щодо України | 16 березня, 16:17

15 березня Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь про виконання цієї Конвенції Україною разом з коментарями Уряду. 

Україна запропонувала Раді Європи зробити низку кроків для захисту прав людини в Криму – Дмитро Кулеба | 26 лютого, 12:23

26 лютого 2018 р., у День спротиву окупації Криму Росією, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вніс на розгляд держав-членів та керівництва Ради Європи комплекс кроків, які можуть бути зроблені для поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Новий План дій Ради Європи для України сприятиме виконанню Угоди про асоціацію з ЄС | 21 лютого, 16:40

21 лютого 2018 р. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.

Дмитро Кулеба: «Досвід України є важливим скрізь у світі, де Росія намагається завдавати ударів» | 19 лютого, 14:35

З нагоди четвертої річниці початку російської агресії проти України Постійне представництво України при Раді Європи провело у Страсбурзі презентацію англомовної версії книги українського політичного експерта Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для світу».