Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 12:05

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі

29 листопада 2017, 19:03

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Комісар Муйжніекс, ми дякуємо Вам за участь у сьогоднішньому засіданні і представлення Вашої третьої квартальної доповіді про діяльність у 2017 році.

Ми уважно вивчили розповсюджену доповідь та вважаємо її докладним оглядом Вашої активної діяльності. Ми високо оцінюємо Ваше активне залучення до низки питань у сфері захисту прав людини в Європі.

Однак, ми з жалем констатуємо, що катастрофічна ситуація щодо захисту прав людини в українських Криму та Донбасі, здається, зникла з Вашого поля зору у звітному періоді.

Протягом цього ж періоду криза у галузі прав людини на цих територіях була відображена, серед іншого,

- Офісом Верховного комісара ООН з прав людини у доповіді «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», опублікованій у вересні, та

- у доповіді Human Rights Watch, опублікованій у листопаді.

Ці документи чітко висвітлюють рівень міжнародно протиправних дій та порушень прав людини, вчинених російською окупаційною владою в Криму, та вчергове доводять, що Російська Федерація грубо порушує свої міжнародно-правові зобов’язання.

Ці доповіді також містять чіткі факти щодо інтенсифікації переслідувань кримських татар російською окупаційною владою під різними приводами та з очевидною метою змусити всіх незгодних на півострові мовчати.

Нажаль, Росія вдається до полювання на людей, як у випадку 19-річного українця Павла Гриба. Цей молодий український громадянин був викрадений у Білорусі в серпні, негайно перевезений до Російської Федерації та незаконно позбавлений волі на її території.

Прикро, що ми не бачили жодної реакції від Комісара на бодай одне з нещодавніх грубих порушень прав людини, вчинених російською владою.

Дозвольте також врятувати від забуття параграф 9 рішення Комітету міністрів «Ситуація у Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Цей параграф «закликає Комісара РЄ з прав людини розглянути можливість подальшої роботи над його доповіддю на основі результатів його візиту до Криму у вересні 2014 р. та оцінити поточну ситуацію з правами людини та основоположними свободами на півострові». Ми закликаємо Вас прийняти це запрошення.

У цьому світлі я б хотів запевнити Вас, Комісаре Муйжніекс, у нашій вдячності за все, що Ви зробили для України раніше, та у твердій готовності моєї країни співпрацювати з Вами.

Дякую, пане Головуючий.

Останні новини

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:08

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург

Постійний представник України нагадав про необхідність виконання Росією рішень ПАРЄ | 01 лютого, 16:47

Заява Делегації України на 1305-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 31 січня 2018 року, Страсбург

Україна підтверджує свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії | 08 листопада 2017, 17:43

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1299-му засіданні Комітету міністрів РЄ (розгляд питання "Консолідована доповідь Генерального секретаря щодо конфлікту в Грузії")

Постійний представник України висловив підтримку діяльності Конгресу РЄ | 25 жовтня 2017, 19:17

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1298-му засіданні Комітету міністрів РЄ (Обмін думками з Президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мозлер-Тьорнстрьом)

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта | 17 жовтня 2017, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ