Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 14:08

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта

17 жовтня 2017, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ

Шановні колеги,

14 жовтня значна кількість одиночних пікетів відбулась у Севастополі, Джанкої, Гвардійському, Білогорську, Феодосії та інших містах в окупованому Криму. Повідомляється про участь більше ніж ста осіб у протестах проти беззаконності дій російських органів безпеки проти кримських татар Щонайменше 34 особи були затримані.

Люди вийшли на одиночні пікети з плакатами: «Зупиніть беззаконня кримських правоохоронних органів», «Припиніть арешти, обшуки та викрадення мусульман», «Звинувачення у тероризмі та екстремізмі – геноцид кримських татар» та «Мусульмани – не терористи».

Я прошу вас, шановні колеги, уявити умови в Криму, які змушують людей проводити протест поодинці, у одиночних пікетах, у відчайдушній спробі бути почутими та отримати шанс на захист своїх прав.

Ухвалюючи рішення щодо Криму, Комітет міністрів Рад Європи «закликав Російську Федерацію вжити всі необхідні заходи для дотримання прав людини в Криму та негайно припинити всі порушення таких прав, зокрема відмову у свободі вираження думок, свободі мирних зібрань, свободі релігії та віросповідання, дискримінаційні заходи та практику, довільні затримання, тортури та інші жорстокі, нелюдські, або такі, що принижують гідність, види поводження та репресії проти осіб, які належать до меншин, зокрема, кримських татар, а також українців та осіб, які належать до інших етнічних та релігійних груп».

Протести, про які я говорю, доводять, що Росія нехтує принципами, закріпленими у основних документах Ради Європи, рішеннями її статутних органів та власними міжнародними обов’язками та зобов’язаннями.

Ми наголошуємо, що Рада Європи має розпочати виконання рішення Комітету міністрів щодо Криму та захистити населення півострова від триваючих порушень прав людини державою-окупантом.

Зокрема, ми закликаємо Генерального секретаря, Комісара з питань прав людини, а також інших посадовців та інституції Ради Європи активізувати свої зусилля у цьому напрямку.

Дякую, пане Голово.

Останні новини

Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод | 22 березня, 17:28

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба передав до Організації грамоту про ратифікацію Верховною Радою України Протоколу № 15 про внесення змін до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь щодо України | 16 березня, 16:17

15 березня Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь про виконання цієї Конвенції Україною разом з коментарями Уряду. 

Україна запропонувала Раді Європи зробити низку кроків для захисту прав людини в Криму – Дмитро Кулеба | 26 лютого, 12:23

26 лютого 2018 р., у День спротиву окупації Криму Росією, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вніс на розгляд держав-членів та керівництва Ради Європи комплекс кроків, які можуть бути зроблені для поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Новий План дій Ради Європи для України сприятиме виконанню Угоди про асоціацію з ЄС | 21 лютого, 16:40

21 лютого 2018 р. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.

Дмитро Кулеба: «Досвід України є важливим скрізь у світі, де Росія намагається завдавати ударів» | 19 лютого, 14:35

З нагоди четвертої річниці початку російської агресії проти України Постійне представництво України при Раді Європи провело у Страсбурзі презентацію англомовної версії книги українського політичного експерта Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для світу».