Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 12:06

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта

17 жовтня 2017, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ

Шановні колеги,

14 жовтня значна кількість одиночних пікетів відбулась у Севастополі, Джанкої, Гвардійському, Білогорську, Феодосії та інших містах в окупованому Криму. Повідомляється про участь більше ніж ста осіб у протестах проти беззаконності дій російських органів безпеки проти кримських татар Щонайменше 34 особи були затримані.

Люди вийшли на одиночні пікети з плакатами: «Зупиніть беззаконня кримських правоохоронних органів», «Припиніть арешти, обшуки та викрадення мусульман», «Звинувачення у тероризмі та екстремізмі – геноцид кримських татар» та «Мусульмани – не терористи».

Я прошу вас, шановні колеги, уявити умови в Криму, які змушують людей проводити протест поодинці, у одиночних пікетах, у відчайдушній спробі бути почутими та отримати шанс на захист своїх прав.

Ухвалюючи рішення щодо Криму, Комітет міністрів Рад Європи «закликав Російську Федерацію вжити всі необхідні заходи для дотримання прав людини в Криму та негайно припинити всі порушення таких прав, зокрема відмову у свободі вираження думок, свободі мирних зібрань, свободі релігії та віросповідання, дискримінаційні заходи та практику, довільні затримання, тортури та інші жорстокі, нелюдські, або такі, що принижують гідність, види поводження та репресії проти осіб, які належать до меншин, зокрема, кримських татар, а також українців та осіб, які належать до інших етнічних та релігійних груп».

Протести, про які я говорю, доводять, що Росія нехтує принципами, закріпленими у основних документах Ради Європи, рішеннями її статутних органів та власними міжнародними обов’язками та зобов’язаннями.

Ми наголошуємо, що Рада Європи має розпочати виконання рішення Комітету міністрів щодо Криму та захистити населення півострова від триваючих порушень прав людини державою-окупантом.

Зокрема, ми закликаємо Генерального секретаря, Комісара з питань прав людини, а також інших посадовців та інституції Ради Європи активізувати свої зусилля у цьому напрямку.

Дякую, пане Голово.

Останні новини

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:08

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург

Постійний представник України нагадав про необхідність виконання Росією рішень ПАРЄ | 01 лютого, 16:47

Заява Делегації України на 1305-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 31 січня 2018 року, Страсбург

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі | 29 листопада 2017, 19:03

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Україна підтверджує свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії | 08 листопада 2017, 17:43

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1299-му засіданні Комітету міністрів РЄ (розгляд питання "Консолідована доповідь Генерального секретаря щодо конфлікту в Грузії")

Постійний представник України висловив підтримку діяльності Конгресу РЄ | 25 жовтня 2017, 19:17

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1298-му засіданні Комітету міністрів РЄ (Обмін думками з Президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мозлер-Тьорнстрьом)