Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 12:04

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля

14 вересня 2017, 19:35

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Шановний пане Комісаре,

Дякую за Вашу увагу о ситуації з правами людини в Україні. Можу Вас запевнити, що Україна завжди відкрита для діалогу на будь-яку тему – просту чи складну для обговорення.

Ми цінуємо Вашу нещодавню чітку заяву щодо рішення окупаційної влади в Криму у справі Ахтема Чийгоза.

В умовах погіршення ситуації в Криму, я переконаний у важливості оцінки поточної ситуації з правами людини та основоположними свободами на півострові, як передбачено пунктом 9 рішення Комітету міністрів щодо Криму, ухваленого у травні.

Також я хотів би скористатись цією нагодою для привернення Вашої уваги до дійсно шокуючого випадку. Павло Гриб, 19-річний українець, був викрадений у Білорусі та переміщений до слідчого ізолятору у Російській Федерації. Це ще один жахливий приклад російської державної політики викрадень та захоплення заручників.

Європейський суд з прав людини вже долучився  до цієї справи та надіслав запит до російської сторони з вимогою надати інформацію щодо поточного стану здоров’я Павла Гриба, медичного лікування, призначеного йому лікарями та медичного лікування, яке він фактично отримав. Ми закликаємо Вас уважно відслідковувати перебіг цієї справи,  а також ситуації з іншими українськими політичними в’язнями в Росії та окупованому Криму:

Роман Сущенко, український журналіст, який в’їхав на територію Російської Федерації з метою відвідування родичів та був затриманий на підставі сфабрикованих звинувачень у шпигунстві;

Микола Семена, український журналіст, якому загрожує кримінальна відповідальність у окупованому Росією Криму за його професійну діяльність;

Станіслав Асєєв, український журналіст, якого утримують заручником в Донецьку підтримувані Росією незаконні збройні угруповання.

Важливо захистити їхні права та забезпечити їх безумовне звільнення. Ваш мандат, пане Комісар, дозволяє Вам вимагати цього і ми очікуємо від Вас відповідних кроків. 

Дякую, пане Голово.

Останні новини

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:08

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург

Постійний представник України нагадав про необхідність виконання Росією рішень ПАРЄ | 01 лютого, 16:47

Заява Делегації України на 1305-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 31 січня 2018 року, Страсбург

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі | 29 листопада 2017, 19:03

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Україна підтверджує свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії | 08 листопада 2017, 17:43

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1299-му засіданні Комітету міністрів РЄ (розгляд питання "Консолідована доповідь Генерального секретаря щодо конфлікту в Грузії")

Постійний представник України висловив підтримку діяльності Конгресу РЄ | 25 жовтня 2017, 19:17

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1298-му засіданні Комітету міністрів РЄ (Обмін думками з Президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мозлер-Тьорнстрьом)