Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 14:07

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля

14 вересня 2017, 19:35

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Шановний пане Комісаре,

Дякую за Вашу увагу о ситуації з правами людини в Україні. Можу Вас запевнити, що Україна завжди відкрита для діалогу на будь-яку тему – просту чи складну для обговорення.

Ми цінуємо Вашу нещодавню чітку заяву щодо рішення окупаційної влади в Криму у справі Ахтема Чийгоза.

В умовах погіршення ситуації в Криму, я переконаний у важливості оцінки поточної ситуації з правами людини та основоположними свободами на півострові, як передбачено пунктом 9 рішення Комітету міністрів щодо Криму, ухваленого у травні.

Також я хотів би скористатись цією нагодою для привернення Вашої уваги до дійсно шокуючого випадку. Павло Гриб, 19-річний українець, був викрадений у Білорусі та переміщений до слідчого ізолятору у Російській Федерації. Це ще один жахливий приклад російської державної політики викрадень та захоплення заручників.

Європейський суд з прав людини вже долучився  до цієї справи та надіслав запит до російської сторони з вимогою надати інформацію щодо поточного стану здоров’я Павла Гриба, медичного лікування, призначеного йому лікарями та медичного лікування, яке він фактично отримав. Ми закликаємо Вас уважно відслідковувати перебіг цієї справи,  а також ситуації з іншими українськими політичними в’язнями в Росії та окупованому Криму:

Роман Сущенко, український журналіст, який в’їхав на територію Російської Федерації з метою відвідування родичів та був затриманий на підставі сфабрикованих звинувачень у шпигунстві;

Микола Семена, український журналіст, якому загрожує кримінальна відповідальність у окупованому Росією Криму за його професійну діяльність;

Станіслав Асєєв, український журналіст, якого утримують заручником в Донецьку підтримувані Росією незаконні збройні угруповання.

Важливо захистити їхні права та забезпечити їх безумовне звільнення. Ваш мандат, пане Комісар, дозволяє Вам вимагати цього і ми очікуємо від Вас відповідних кроків. 

Дякую, пане Голово.

Останні новини

Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод | 22 березня, 17:28

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба передав до Організації грамоту про ратифікацію Верховною Радою України Протоколу № 15 про внесення змін до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь щодо України | 16 березня, 16:17

15 березня Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь про виконання цієї Конвенції Україною разом з коментарями Уряду. 

Україна запропонувала Раді Європи зробити низку кроків для захисту прав людини в Криму – Дмитро Кулеба | 26 лютого, 12:23

26 лютого 2018 р., у День спротиву окупації Криму Росією, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вніс на розгляд держав-членів та керівництва Ради Європи комплекс кроків, які можуть бути зроблені для поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Новий План дій Ради Європи для України сприятиме виконанню Угоди про асоціацію з ЄС | 21 лютого, 16:40

21 лютого 2018 р. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.

Дмитро Кулеба: «Досвід України є важливим скрізь у світі, де Росія намагається завдавати ударів» | 19 лютого, 14:35

З нагоди четвертої річниці початку російської агресії проти України Постійне представництво України при Раді Європи провело у Страсбурзі презентацію англомовної версії книги українського політичного експерта Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для світу».