Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 02:39

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля

14 вересня, 19:35

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Шановний пане Комісаре,

Дякую за Вашу увагу о ситуації з правами людини в Україні. Можу Вас запевнити, що Україна завжди відкрита для діалогу на будь-яку тему – просту чи складну для обговорення.

Ми цінуємо Вашу нещодавню чітку заяву щодо рішення окупаційної влади в Криму у справі Ахтема Чийгоза.

В умовах погіршення ситуації в Криму, я переконаний у важливості оцінки поточної ситуації з правами людини та основоположними свободами на півострові, як передбачено пунктом 9 рішення Комітету міністрів щодо Криму, ухваленого у травні.

Також я хотів би скористатись цією нагодою для привернення Вашої уваги до дійсно шокуючого випадку. Павло Гриб, 19-річний українець, був викрадений у Білорусі та переміщений до слідчого ізолятору у Російській Федерації. Це ще один жахливий приклад російської державної політики викрадень та захоплення заручників.

Європейський суд з прав людини вже долучився  до цієї справи та надіслав запит до російської сторони з вимогою надати інформацію щодо поточного стану здоров’я Павла Гриба, медичного лікування, призначеного йому лікарями та медичного лікування, яке він фактично отримав. Ми закликаємо Вас уважно відслідковувати перебіг цієї справи,  а також ситуації з іншими українськими політичними в’язнями в Росії та окупованому Криму:

Роман Сущенко, український журналіст, який в’їхав на територію Російської Федерації з метою відвідування родичів та був затриманий на підставі сфабрикованих звинувачень у шпигунстві;

Микола Семена, український журналіст, якому загрожує кримінальна відповідальність у окупованому Росією Криму за його професійну діяльність;

Станіслав Асєєв, український журналіст, якого утримують заручником в Донецьку підтримувані Росією незаконні збройні угруповання.

Важливо захистити їхні права та забезпечити їх безумовне звільнення. Ваш мандат, пане Комісар, дозволяє Вам вимагати цього і ми очікуємо від Вас відповідних кроків. 

Дякую, пане Голово.

Останні новини

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта | 17 жовтня, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ

Місцеві влади поглиблюють співпрацю з Радою Європи | 17 жовтня, 14:12

16 жовтня 2017 розпочався робочий ознайомчий візит до Ради Європи представників місцевих органів влади України. У заході, що триватиме до 20 жовтня, беруть участь члени делегації України у Конгресі місцевих та регіональних влад РЄ, їх заступники, а також мери міст, які залучені до реалізації окремих проектів у сфері місцевого самоврядування.

Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистій церемонії відкриття Зірки Героям Небесної сотні | 12 жовтня, 11:53

11 жовтня в ході робочого візиту до Страсбурга Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистій церемонії відкриття Зірки Героям Небесної сотні, яка буде встановлена на Алеї зірок біля будівлі Ради Європи.

Фільми Тижня українського кіно у Страсбурзі | 15 вересня, 16:58

Розклад показів у рамках першого Тижня українського кіно у Страсбурзі «Фокус на Україні - Focus sur l’Ukraine».

У Страсбурзі вперше відбудеться Тиждень українського кіно «Фокус на Україні» | 15 вересня, 15:55

Постійне представництво України при Раді Європи та Державне агентство України з питань кіно у співробітництві з мерією Страсбурга організували перший тиждень українського кіно у столиці Ельзасу (Франція) «Фокус на Україні - Focus sur l’Ukraine».