Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 01:26

Комітет міністрів ухвалив комплексне рішення щодо ситуації в Криму

04 травня, 12:05

3 травня 2017 року під час 1285-го засідання Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) ухвалив рішення «Ситуація в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Рішення ініціювала Україна. Консультації щодо нього тривали два місяці.

Рішення щодо ситуації в Криму – це перший комплексний документ КМРЄ, присвячений суто кримській проблематиці. До цього часу окремі положення щодо Криму включалися до рішень КМРЄ щодо України.

У цих рішеннях держави-члени не визнавали незаконну анексію Криму, наголошували на необхідності припинити усі порушення прав людини на півострові та притягнути винних у їх вчиненні до відповідальності, а також надати доступ до Криму моніторинговим механізмам Ради Європи.

Усі ці положення містяться і в ухваленому КМРЄ комплексному рішенні щодо Криму. Разом з тим він має такі принципово важливі новели:

- заклик скасувати рішення суду про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і рішення про заборону лідерам Меджлісу в’їзду до Криму;

- наполегливий заклик до РФ припинити репресії проти кримських татар, українців, а також представників усіх етнічних та релігійних груп;

- наголос на необхідності створення в Криму безпечного і сприятливого середовища для місцевих і міжнародних засобів масової інформації, правозахисників і неурядових організацій;

- запрошення Комісару Ради Європи з прав людини розглянути можливість вжиття додаткових заходів у розвиток його доповіді, що ґрунтується на даних, отриманих за результатами його візиту до Криму у вересні 2014 року, і здійснити оцінку поточної ситуації в області прав людини і основоположних свобод на півострові;

- заклик до повного виконання Резолюції Генеральної Асамблеї ООН резолюції 71/205 від 19 грудня 2016 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Ухвалене рішення створює нові можливості для захисту інтересів України на міжнародній арені та здійснення тиску на Росію як державу-окупанта.

Останні новини

Національна академія внутрішніх справ України активізує співпрацю з Радою Європи | 21 червня, 19:00

18-21 червня 2017 р. делегація Національної Академії внутрішніх справ України у складі ректора закладу Володимира Чернєя та радника ректора Вячеслава Штучного здійснила візит до Ради Європи.

Україна закликала Комісара Ради Європи з прав людини вимагати звільнення професора Козловського | 31 травня, 15:36

31 травня 2017 року у рамках 1287-го засідання Комітету міністрів Ради Європи відбувся обмін думками з  Комісаром РЄ з прав людини Нільсом Муйжніексом.

Павло Клімкін взяв участь у засіданні Комітету міністрів Ради Європи в Нікосії | 20 травня, 10:52

19 травня ц.р. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у 127-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи на рівні глав зовнішньополітичних відомств, що відбулося у м. Нікосія, Республіка Кіпр.

Постійне представництво відзначає Міжнародний день вишиванки | 18 травня, 12:18

Приєднуємось до флешмобу, що охопив весь світ, та публікуємо наше фото з нагоди Міжнародного дня вишиванки.

Співробітники Постійного представництва вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні | 08 травня, 11:52

8 травня 2017 р. з нагоди Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба та співробітники Постійного представництва вшанували пам'ять загиблих воїнів.