Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 02:31

Комітет міністрів ухвалив комплексне рішення щодо ситуації в Криму

04 травня, 12:05

3 травня 2017 року під час 1285-го засідання Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) ухвалив рішення «Ситуація в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Рішення ініціювала Україна. Консультації щодо нього тривали два місяці.

Рішення щодо ситуації в Криму – це перший комплексний документ КМРЄ, присвячений суто кримській проблематиці. До цього часу окремі положення щодо Криму включалися до рішень КМРЄ щодо України.

У цих рішеннях держави-члени не визнавали незаконну анексію Криму, наголошували на необхідності припинити усі порушення прав людини на півострові та притягнути винних у їх вчиненні до відповідальності, а також надати доступ до Криму моніторинговим механізмам Ради Європи.

Усі ці положення містяться і в ухваленому КМРЄ комплексному рішенні щодо Криму. Разом з тим він має такі принципово важливі новели:

- заклик скасувати рішення суду про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і рішення про заборону лідерам Меджлісу в’їзду до Криму;

- наполегливий заклик до РФ припинити репресії проти кримських татар, українців, а також представників усіх етнічних та релігійних груп;

- наголос на необхідності створення в Криму безпечного і сприятливого середовища для місцевих і міжнародних засобів масової інформації, правозахисників і неурядових організацій;

- запрошення Комісару Ради Європи з прав людини розглянути можливість вжиття додаткових заходів у розвиток його доповіді, що ґрунтується на даних, отриманих за результатами його візиту до Криму у вересні 2014 року, і здійснити оцінку поточної ситуації в області прав людини і основоположних свобод на півострові;

- заклик до повного виконання Резолюції Генеральної Асамблеї ООН резолюції 71/205 від 19 грудня 2016 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Ухвалене рішення створює нові можливості для захисту інтересів України на міжнародній арені та здійснення тиску на Росію як державу-окупанта.

Останні новини

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта | 17 жовтня, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ

Місцеві влади поглиблюють співпрацю з Радою Європи | 17 жовтня, 14:12

16 жовтня 2017 розпочався робочий ознайомчий візит до Ради Європи представників місцевих органів влади України. У заході, що триватиме до 20 жовтня, беруть участь члени делегації України у Конгресі місцевих та регіональних влад РЄ, їх заступники, а також мери міст, які залучені до реалізації окремих проектів у сфері місцевого самоврядування.

Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистій церемонії відкриття Зірки Героям Небесної сотні | 12 жовтня, 11:53

11 жовтня в ході робочого візиту до Страсбурга Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистій церемонії відкриття Зірки Героям Небесної сотні, яка буде встановлена на Алеї зірок біля будівлі Ради Європи.

Фільми Тижня українського кіно у Страсбурзі | 15 вересня, 16:58

Розклад показів у рамках першого Тижня українського кіно у Страсбурзі «Фокус на Україні - Focus sur l’Ukraine».

У Страсбурзі вперше відбудеться Тиждень українського кіно «Фокус на Україні» | 15 вересня, 15:55

Постійне представництво України при Раді Європи та Державне агентство України з питань кіно у співробітництві з мерією Страсбурга організували перший тиждень українського кіно у столиці Ельзасу (Франція) «Фокус на Україні - Focus sur l’Ukraine».