Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 22:28

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова

22 березня 2017, 17:39

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.

У рамках виступу посол озвучив звернення кримського адвоката Еміля Курбедінова до Ради Європи, який з початку окупації українського півострова Росією бере активну участь у захисті кримських татар, громадських активістів та журналістів. Як відомо, 26 січня 2017 року районний суд Сімферополя визнав його винним в «пропагуванні екстремістських організацій» і заарештував на десять днів.

Посол також закликав Раду Європи докладати усіх зусиль для захисту прав людини в Криму, припинення російських репресій та деокупаціі півострова.

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 22 березня 2017 року під час 1282-го засідання Комітету міністрів Ради Європи

Пані Голово,

Україна приєдналася до заяви Європейського Союзу щодо Криму. Ми щиро дякуємо державам-членам ЄС, Верховному представнику Могеріні і всім державам, що також приєдналися до цієї заяви, засвідчивши свою незмінну підтримку Європи, заснованої на верховенстві права, демократії і правах людини.

Я скористався багатьма можливостями, щоб донести до Комітету міністрів позицію мого уряду щодо ситуації в окупованому Росією Криму, і я планував продовжити цю практику під час сьогоднішнього засідання.

Проте, минулого тижня я мав честь познайомитися з людиною, надзвичайно відданою цінностям, які захищає Рада Європи. Він просив мене передати своє звернення до Комітету міністрів, і я вирішив зробити це сьогодні.

«Мене звати Еміль Курбедінов і я кримський адвокат. Я звертаюся до вас з посланням, яке підтримують мої колеги і громадські активісти, які опікуються долею Криму та кримськотатарського народу. Ми невеликий корінний народ Криму і ми не боїмося протистояти ескалації агресії та несправедливому управлінню.

Наш спротив виключно мирний – ми боремось лише за свої права і свободи. Пліч-о-пліч з українськими активістами ми демонструємо всьому світові нашу стійкість та непорушність на шляху до справедливості та гідності.

За останні три роки кожен з нас бачив з боку держави, що наразі присутня в Криму, викрадення, вбивства, несправедливий суд, обшуки, масові арешти, залякування, тортури і психіатричні лікарні.

Ми бачили це, ми відчували це, і ми розділили цей біль, але вони ані зламали нас, ані змусили нас схилити голови.

Ми обрали мирну боротьбу за нашу свободу та права, і навіть якщо колись ми залишимося на самоті, ми не зійдемо з цього шляху. Ми зробили свій вибір, і кожен з нас розуміє загрози, які наш вибір може принести нашим сім'ям і нам самим.

Я сподіваюся, що кожен, хто почує це звернення, стане на наш бік та допомагатиме нам. Ми обрали шлях мирної боротьби до перемоги, і ви можете розділити цю перемогу з нами!».

Це були слова Еміля Курбедінова, адвоката-правозахисника в Криму. З початку незаконної окупації Криму Російською Федерацією він бере активну участь у захисті кримських татар, активістів громадянського суспільства та журналістів.

26 січня 2017 року районний суд Сімферополя визнав його винним в «пропагуванні екстремістських організацій» і заарештував на десять днів. Це був явний акт тиску і залякування правозахисника.

Еміль не має жодних ілюзій з приводу потенційної реакції Росії на його звернення, але він сміливо бере на себе цей ризик заради шляхетної справи, якою є захист прав людини в Криму.

Дякую Вам, пані Голово.

Останні новини

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:08

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург

Постійний представник України нагадав про необхідність виконання Росією рішень ПАРЄ | 01 лютого, 16:47

Заява Делегації України на 1305-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 31 січня 2018 року, Страсбург

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі | 29 листопада 2017, 19:03

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Україна підтверджує свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії | 08 листопада 2017, 17:43

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1299-му засіданні Комітету міністрів РЄ (розгляд питання "Консолідована доповідь Генерального секретаря щодо конфлікту в Грузії")

Постійний представник України висловив підтримку діяльності Конгресу РЄ | 25 жовтня 2017, 19:17

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1298-му засіданні Комітету міністрів РЄ (Обмін думками з Президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мозлер-Тьорнстрьом)