Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 16:18

Рада Європи позитивно оцінила прогрес реформи децентралізації в Україні

02 лютого 2017, 15:15

2 лютого Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко відвідав Страсбург з метою інформування керівництва Ради Європи про ситуацію на Донбасі та участі у заході, присвяченому реформі децентралізації в Україні.

У рамках візиту Г.Зубко зустрівся із Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом та Генеральним секретарем Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреасом Кіфером. Він детально поінформував їх про поточну ситуацію в Авдіївці та на Сході України загалом у зв’язку із активізацією російсько-терористичних угруповань. Крім цього, високопосадовці обговорили досягнутий прогрес у реформі децентралізації та напрями подальшої підтримки цієї реформи Радою Європи.

Представники Ради Європи відзначили значний успіх, досягнутий Україною на шляху децентралізації, та закликали до продовження цієї реформи. Вони також підтвердили готовність і надалі надавати експертну та організаційну підтримку Україні у цій сфері.

Захід «Децентралізація в Україні: досягнення та перспективи» організували спільно Постійне представництво України при Раді Європи та Секретаріат Ради Європи. До складу української делегації на чолі з Віце-прем'єр-міністром Г.Зубком увійшли перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця та голова Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільщини Володимир Плетюк.

У рамках заходу керівництво та держави-члени Ради Європи отримали максимально повну інформацію про хід реформи децентралізації. Геннадій Зубко закликав учасників заходу вважати децентралізацію одним з ключових і наскрізних пріоритетів Плану дій Ради Європи для України.

"Ми ініціювали проведення цього заходу, оскільки в Раді Європи існує значний інтерес саме до реформи децентралізації. Мої колеги з інших держав-членів високо оцінили і досягнуті Україною результати в цій реформі, і відкритість української влади до діалогу та врахування практичних рекомендацій Ради Європи. Такі заходи дуже важливі ще й тому, що спростовують нав'язувану Росією тезу про те, що "в Україні немає реформ і якщо щось і відбувається, то лише погане" - зазначив Постійний представник України Дмитро Кулеба.

Останні новини

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі | 29 листопада 2017, 19:03

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Україна підтверджує свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії | 08 листопада 2017, 17:43

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1299-му засіданні Комітету міністрів РЄ (розгляд питання "Консолідована доповідь Генерального секретаря щодо конфлікту в Грузії")

Постійний представник України висловив підтримку діяльності Конгресу РЄ | 25 жовтня 2017, 19:17

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1298-му засіданні Комітету міністрів РЄ (Обмін думками з Президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мозлер-Тьорнстрьом)

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта | 17 жовтня 2017, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ

Місцеві влади поглиблюють співпрацю з Радою Європи | 17 жовтня 2017, 14:12

16 жовтня 2017 розпочався робочий ознайомчий візит до Ради Європи представників місцевих органів влади України. У заході, що триватиме до 20 жовтня, беруть участь члени делегації України у Конгресі місцевих та регіональних влад РЄ, їх заступники, а також мери міст, які залучені до реалізації окремих проектів у сфері місцевого самоврядування.