Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 04:07

Рада Європи позитивно оцінила прогрес реформи децентралізації в Україні

02 лютого 2017, 15:15

2 лютого Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко відвідав Страсбург з метою інформування керівництва Ради Європи про ситуацію на Донбасі та участі у заході, присвяченому реформі децентралізації в Україні.

У рамках візиту Г.Зубко зустрівся із Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом та Генеральним секретарем Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреасом Кіфером. Він детально поінформував їх про поточну ситуацію в Авдіївці та на Сході України загалом у зв’язку із активізацією російсько-терористичних угруповань. Крім цього, високопосадовці обговорили досягнутий прогрес у реформі децентралізації та напрями подальшої підтримки цієї реформи Радою Європи.

Представники Ради Європи відзначили значний успіх, досягнутий Україною на шляху децентралізації, та закликали до продовження цієї реформи. Вони також підтвердили готовність і надалі надавати експертну та організаційну підтримку Україні у цій сфері.

Захід «Децентралізація в Україні: досягнення та перспективи» організували спільно Постійне представництво України при Раді Європи та Секретаріат Ради Європи. До складу української делегації на чолі з Віце-прем'єр-міністром Г.Зубком увійшли перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця та голова Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільщини Володимир Плетюк.

У рамках заходу керівництво та держави-члени Ради Європи отримали максимально повну інформацію про хід реформи децентралізації. Геннадій Зубко закликав учасників заходу вважати децентралізацію одним з ключових і наскрізних пріоритетів Плану дій Ради Європи для України.

"Ми ініціювали проведення цього заходу, оскільки в Раді Європи існує значний інтерес саме до реформи децентралізації. Мої колеги з інших держав-членів високо оцінили і досягнуті Україною результати в цій реформі, і відкритість української влади до діалогу та врахування практичних рекомендацій Ради Європи. Такі заходи дуже важливі ще й тому, що спростовують нав'язувану Росією тезу про те, що "в Україні немає реформ і якщо щось і відбувається, то лише погане" - зазначив Постійний представник України Дмитро Кулеба.

Останні новини

Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод | 22 березня, 17:28

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба передав до Організації грамоту про ратифікацію Верховною Радою України Протоколу № 15 про внесення змін до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь щодо України | 16 березня, 16:17

15 березня Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь про виконання цієї Конвенції Україною разом з коментарями Уряду. 

Україна запропонувала Раді Європи зробити низку кроків для захисту прав людини в Криму – Дмитро Кулеба | 26 лютого, 12:23

26 лютого 2018 р., у День спротиву окупації Криму Росією, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вніс на розгляд держав-членів та керівництва Ради Європи комплекс кроків, які можуть бути зроблені для поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Новий План дій Ради Європи для України сприятиме виконанню Угоди про асоціацію з ЄС | 21 лютого, 16:40

21 лютого 2018 р. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.

Дмитро Кулеба: «Досвід України є важливим скрізь у світі, де Росія намагається завдавати ударів» | 19 лютого, 14:35

З нагоди четвертої річниці початку російської агресії проти України Постійне представництво України при Раді Європи провело у Страсбурзі презентацію англомовної версії книги українського політичного експерта Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для світу».