Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 14:44

Україна закликає не визнавати вибори у незаконно окупованому Криму

19 вересня 2016, 17:54

18 вересня 2016 року російською окупаційною владою були проведені вибори в Державну Думу (верхня палата парламенту) Російської Федерації на незаконно окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, складової частини суверенної території України у міжнародно визнаних кордонах.

Цей незаконний акт є спробою узаконити анексію і окупацію Росією частини суверенної території України.

Ці вибори суперечать основоположним нормам і принципам міжнародного права, зокрема, Статуту ООН, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/ RES/68/262 "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, Заключному акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, Меморандуму про гарантії безпеки, підписаного 5 грудня 1994 роки після приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і зобов'язанням Російської Федерації за Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року.

Анексія частини суверенної території України Російською Федерацією суперечить основним принципам міжнародного права, що стосуються гарантій територіальної цілісності, непорушності та недоторканності кордонів. Ця анексія не визнається переважною більшістю держав.

Україна висловлює подяку урядам держав-членів Ради Європи за позицію щодо невизнання анексії та незаконної окупації Росією частини суверенної території України - Автономної Республіки Крим і місто Севастополь.

Україна закликає уряди європейських держав не визнавати ні вибори на незаконно окупованих територіях, ні «депутатів» Думи, «обраних» у ході цих виборів.

Українська сторона також закликає підтримати позицію України щодо незаконної окупації частини її суверенної території та зміцнити міжнародний моніторинг, зокрема у галузі прав людини, дій окупаційної влади, яка, відповідно до багатьох доповідей, систематично використовує адміністративний тиск і силу для залякування громадян України в Криму, зокрема кримських татар і українців, незгодних з російською окупацією.

Останні новини

Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь щодо України | 16 березня, 16:17

15 березня Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь про виконання цієї Конвенції Україною разом з коментарями Уряду. 

Україна запропонувала Раді Європи зробити низку кроків для захисту прав людини в Криму – Дмитро Кулеба | 26 лютого, 12:23

26 лютого 2018 р., у День спротиву окупації Криму Росією, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вніс на розгляд держав-членів та керівництва Ради Європи комплекс кроків, які можуть бути зроблені для поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Новий План дій Ради Європи для України сприятиме виконанню Угоди про асоціацію з ЄС | 21 лютого, 16:40

21 лютого 2018 р. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.

Дмитро Кулеба: «Досвід України є важливим скрізь у світі, де Росія намагається завдавати ударів» | 19 лютого, 14:35

З нагоди четвертої річниці початку російської агресії проти України Постійне представництво України при Раді Європи провело у Страсбурзі презентацію англомовної версії книги українського політичного експерта Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для світу».

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:08

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург