Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 20:36

22 листопада 2015 року українська громада Страсбургу вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років

23 листопада 2015, 10:34

22 листопада, в неділю, українська громада Страсбургу вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Коммеморативна церемонія пройшла у присутності пані Пії Імбс, Мера міста Хольцхейм, комуни, де знаходиться пам’ятник жертвам Голодомору.

Микола Точицький, Постійний представник України при Раді Європи виголосив промову з цієї нагоди. «Вчора ми святкували нове державне свято – День гідності і свободи, день Майдану, який розбудив українське суспільство з глибокого сну і відкрив шлях до європейської інтеграції. Сьогодні ми зібрались для того, щоб вшанувати трагічні події Великого Голоду, який відбувся у 1932-1933 роках на території колишнього Радянського Союзу. Ці дві події тісно пов’язані: саме тому, що українці були настільки вільними і мали це глибоке почуття національної гідності, радянські кати не знайшли іншого способу підкорити Україну, ніж як повністю знищити частину народу за допомогою штучного голоду. Але їм це не вдалося. Україна, втративши мільйони своїх дітей, зуміла зберегти це почуття власної гідності і внутрішньої свободи і передати його майбутнім поколінням» - зазначив український дипломат.
Микола Точицький нагадав присутнім, що основним завданням кожного українця є зберегти у пам’яті Голодомор і не дозволити цим жахіттям відбутися знову. Він тепло подякував комуні міста Хольцхейм за дозвіл українській громаді Страсбургу встановити пам’ятник жертвам Голодомору, створити місце пам’яті і роздумів. Він також скористався цією можливістю, щоб висловити свої співчуття родинам і близьким жертв терористичних атак в Парижі.
До пам’ятника було покладено поминальні вінки в кольорах України і Франції. Учасники вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, після якої відбулася поминальна служба.

Останні новини

Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод | 22 березня, 17:28

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба передав до Організації грамоту про ратифікацію Верховною Радою України Протоколу № 15 про внесення змін до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь щодо України | 16 березня, 16:17

15 березня Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин опублікував четверту доповідь про виконання цієї Конвенції Україною разом з коментарями Уряду. 

Україна запропонувала Раді Європи зробити низку кроків для захисту прав людини в Криму – Дмитро Кулеба | 26 лютого, 12:23

26 лютого 2018 р., у День спротиву окупації Криму Росією, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вніс на розгляд держав-членів та керівництва Ради Європи комплекс кроків, які можуть бути зроблені для поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Новий План дій Ради Європи для України сприятиме виконанню Угоди про асоціацію з ЄС | 21 лютого, 16:40

21 лютого 2018 р. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.

Дмитро Кулеба: «Досвід України є важливим скрізь у світі, де Росія намагається завдавати ударів» | 19 лютого, 14:35

З нагоди четвертої річниці початку російської агресії проти України Постійне представництво України при Раді Європи провело у Страсбурзі презентацію англомовної версії книги українського політичного експерта Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для світу».