Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 21:30

22 листопада 2015 року українська громада Страсбургу вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років

23 листопада 2015, 10:34

22 листопада, в неділю, українська громада Страсбургу вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Коммеморативна церемонія пройшла у присутності пані Пії Імбс, Мера міста Хольцхейм, комуни, де знаходиться пам’ятник жертвам Голодомору.

Микола Точицький, Постійний представник України при Раді Європи виголосив промову з цієї нагоди. «Вчора ми святкували нове державне свято – День гідності і свободи, день Майдану, який розбудив українське суспільство з глибокого сну і відкрив шлях до європейської інтеграції. Сьогодні ми зібрались для того, щоб вшанувати трагічні події Великого Голоду, який відбувся у 1932-1933 роках на території колишнього Радянського Союзу. Ці дві події тісно пов’язані: саме тому, що українці були настільки вільними і мали це глибоке почуття національної гідності, радянські кати не знайшли іншого способу підкорити Україну, ніж як повністю знищити частину народу за допомогою штучного голоду. Але їм це не вдалося. Україна, втративши мільйони своїх дітей, зуміла зберегти це почуття власної гідності і внутрішньої свободи і передати його майбутнім поколінням» - зазначив український дипломат.
Микола Точицький нагадав присутнім, що основним завданням кожного українця є зберегти у пам’яті Голодомор і не дозволити цим жахіттям відбутися знову. Він тепло подякував комуні міста Хольцхейм за дозвіл українській громаді Страсбургу встановити пам’ятник жертвам Голодомору, створити місце пам’яті і роздумів. Він також скористався цією можливістю, щоб висловити свої співчуття родинам і близьким жертв терористичних атак в Парижі.
До пам’ятника було покладено поминальні вінки в кольорах України і Франції. Учасники вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, після якої відбулася поминальна служба.

Останні новини

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі | 29 листопада 2017, 19:03

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1301-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 3-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Україна підтверджує свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії | 08 листопада 2017, 17:43

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1299-му засіданні Комітету міністрів РЄ (розгляд питання "Консолідована доповідь Генерального секретаря щодо конфлікту в Грузії")

Постійний представник України висловив підтримку діяльності Конгресу РЄ | 25 жовтня 2017, 19:17

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1298-му засіданні Комітету міністрів РЄ (Обмін думками з Президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мозлер-Тьорнстрьом)

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта | 17 жовтня 2017, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ

Місцеві влади поглиблюють співпрацю з Радою Європи | 17 жовтня 2017, 14:12

16 жовтня 2017 розпочався робочий ознайомчий візит до Ради Європи представників місцевих органів влади України. У заході, що триватиме до 20 жовтня, беруть участь члени делегації України у Конгресі місцевих та регіональних влад РЄ, їх заступники, а також мери міст, які залучені до реалізації окремих проектів у сфері місцевого самоврядування.