Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 14:08

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України

07 лютого, 18:25

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург

Пане Голово,

Шановні колеги,

Ми хотіли б відповісти на заяву російської делегації стосовно нещодавно ухваленого Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Закон базується на двох основних принципах – відновленні суверенітету та територіальної цілісності над окупованими територіями України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вдосконаленні механізмів вирішення соціально-економічних питань з метою належного забезпечення відповідних потреб людей у зоні конфлікту.

Закон декларує, що Росія "здійснює злочинний акт агресії" проти України та "тимчасово займає частину її території", здійснюючи контроль над Донбасом за допомогою "окупаційної адміністрації", контрольованої Москвою. У цьому визнанні немає нічого сенсаційного. Законодавці просто назвали речі своїми іменами.

Україна та міжнародне співтовариство докладають мирних зусиль для забезпечення сталої деескалації на основі Мінських домовленостей. Росія, у свою чергу, демонструє небажання реалізувати мінські зобов'язання, починаючи з первинних безпекових положень.

Пропоную поглянути лише на три приклади: багато надій покладалося на так зване "різдвяне" перемир'я. Проте з 23 грудня 2017 року українська сторона зафіксувала лише один день без обстрілів та інших видів порушення режиму припинення вогню.

Водночас, починаючи з 1 січня 2018 року, українська сторона у Спільному центрі з контролю та координації направила 40 заяв на ремонтно-відновлювальні роботи. Інша сторона надала гарантії безпеки лише в одному випадку.

Статистика щодо обмежень доступу для спостерігачів СММ ОБСЄ також говорить сама за себе. Під час так званого «різдвяного» перемир'я незаконні збройні формування, що підтримуються Росією, 44 рази обмежували свободу пересування спостерігачів. На території, підконтрольній уряду України, було зареєстровано лише 3 подібні інциденти.

Суть цього нового закону дає зрозуміти, що Україна залишається відданою мирному врегулюванню на Донбасі політико-дипломатичними засобами, кінцевою метою чого є відновлення суверенітету та територіальної цілісності над окупованими територіями України в межах міжнародно визнаних кордонів нашої держави. Це зазначено в статті 4 документа.

Закон також є важливим кроком вперед для наших громадян, які постраждали від цієї агресії. Серед іншого, цей нормативний акт:

- гарантує права, включаючи права власності на окупованих територіях, для внутрішньо переміщених осіб та мешканців цих територій;

- визначає механізми документування порушень прав і свобод людини та належного реагування на такі порушення.

Ухвалення цього закону – законний крок, спрямований на відновлення миру та безпеки в нашій країні. Цей крок не суперечить жодним міжнародним зобов'язанням нашої держави, включно з Мінськими домовленостями.

Дякую, пане Голово.

Останні виступи

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля | 14 вересня 2017, 15:42

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)
Виступ |

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова | 22 березня 2017, 18:14

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.
Виступ |

Україна закликала Раду Європи і ОБСЄ спільно протидіяти порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі | 15 березня 2017, 18:07

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 
Виступ |

Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини | 26 лютого 2017, 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини. Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини. Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».
Виступ |

Виступ Постійного представника України на 1275-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 18 січня 2017 р. | 26 лютого 2017, 16:35

Постійний представник України Дмитро Кулеба закликав Раду Європи проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.
Виступ |

Постійний представник

Контакти

Адреса:

21, rue Trubner, 67000 Strasbourg, France

переглянути на мапі

Телефон: +33 (0)388 61 44 51
Факс: +33 (0)388 60 01 78
Ел. пошта: pm_coe@mfa.gov.ua
Веб-сайт: coe.mfa.gov.ua