Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 06:10

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля

14 вересня 2017, 15:42

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)

Шановний пане Комісаре,

Дякую за Вашу увагу о ситуації з правами людини в Україні. Можу Вас запевнити, що Україна завжди відкрита для діалогу на будь-яку тему – просту чи складну для обговорення.

Ми цінуємо Вашу нещодавню чітку заяву щодо рішення окупаційної влади в Криму у справі Ахтема Чийгоза.

В умовах погіршення ситуації в Криму, я переконаний у важливості оцінки поточної ситуації з правами людини та основоположними свободами на півострові, як передбачено пунктом 9 рішення Комітету міністрів щодо Криму, ухваленого у травні.

Також я хотів би скористатись цією нагодою для привернення Вашої уваги до дійсно шокуючого випадку. Павло Гриб, 19-річний українець, був викрадений у Білорусі та переміщений до слідчого ізолятору у Російській Федерації. Це ще один жахливий приклад російської державної політики викрадень та захоплення заручників.

Європейський суд з прав людини вже долучився  до цієї справи та надіслав запит до російської сторони з вимогою надати інформацію щодо поточного стану здоров’я Павла Гриба, медичного лікування, призначеного йому лікарями та медичного лікування, яке він фактично отримав. Ми закликаємо Вас уважно відслідковувати перебіг цієї справи,  а також ситуації з іншими українськими політичними в’язнями в Росії та окупованому Криму:

Роман Сущенко, український журналіст, який в’їхав на територію Російської Федерації з метою відвідування родичів та був затриманий на підставі сфабрикованих звинувачень у шпигунстві;

Микола Семена, український журналіст, якому загрожує кримінальна відповідальність у окупованому Росією Криму за його професійну діяльність;

Станіслав Асєєв, український журналіст, якого утримують заручником в Донецьку підтримувані Росією незаконні збройні угруповання.

Важливо захистити їхні права та забезпечити їх безумовне звільнення. Ваш мандат, пане Комісар, дозволяє Вам вимагати цього і ми очікуємо від Вас відповідних кроків. 

Дякую, пане Голово.

Останні виступи

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:25

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург
Виступ |

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова | 22 березня 2017, 18:14

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.
Виступ |

Україна закликала Раду Європи і ОБСЄ спільно протидіяти порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі | 15 березня 2017, 18:07

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 
Виступ |

Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини | 26 лютого 2017, 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини. Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини. Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».
Виступ |

Виступ Постійного представника України на 1275-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 18 січня 2017 р. | 26 лютого 2017, 16:35

Постійний представник України Дмитро Кулеба закликав Раду Європи проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.
Виступ |

Постійний представник

Контакти

Адреса:

21, rue Trubner, 67000 Strasbourg, France

переглянути на мапі

Телефон: +33 (0)388 61 44 51
Факс: +33 (0)388 60 01 78
Ел. пошта: pm_coe@mfa.gov.ua
Веб-сайт: coe.mfa.gov.ua