Постійне представництво України при Раді Європи

, Київ 03:57

Росія має забратися геть з Криму. Це єдиний шлях зупинити кризу з правами людини

26 лютого 2017, 16:39

9 лютого у Страсбурзі відбувся щорічний закритий обмін думками щодо співробітництва між Радою Європи та ООН у сфері прав людини.

Участь в обміні думками взяли делегації держав-членів, керівники відповідних підрозділів Секретаріату Ради Європи, а також представники Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН і офісу Верховного комісара ООН з прав людини.

Виступ України був присвячений окупованому Росією Криму. Делегація зосередила увагу учасників засідання на необхідності налагодження взаємодії між ООН і Радою Європи з метою виконання положень резолюції Генасамблеї ООН А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Пані Голово,

Насамперед, я хочу подякувати нашій шановній гості за її презентацію. Ми особливо раді вітати її тут, оскільки Україна твердо вірить у тісну взаємодію та синергію усіх міжнародних органів, особливо ООН та Ради Європи, з метою захисту прав людини.

Україна вітає результати 71-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Дійсно, резолюція А/RES/71/205 «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» була нашим основним пріоритетом на цій сесії Генеральної Асамблеї.

Документ засуджує серйозні порушення та зловживання з боку російської окупаційної влади проти жителів Криму, зокрема, позасудові вбивства, викрадення, насильницькі зникнення, політично мотивовані судові переслідування, дискримінацію, зневажання, залякування, насильство, безпідставні затримання, тортури і жорстоке поводження із затриманими, у т.ч. переведення їх з Криму до Російської Федерації, порушення інших основних свобод, включаючи свободу висловлення думок, релігії або переконань і асоціацій, а також право на мирні зібрання. На жаль, все це сьогодні відбувається в Криму, і резолюція чітко це відображає.

Я хочу окремо відзначити той факт, що резолюція також вітає продовження зусиль Ради Європи та інших міжнародних і регіональних організацій з підтримки України у захисті прав людини, у тому числі в Криму.

У цій же резолюції Генеральна Асамблея висловила стурбованість, яку широко поділяє і Рада Європи, з приводу відсутності безпечного і безперешкодного доступу регіональних та міжнародних механізмів моніторингу дотримання прав людини і правозахисних громадських організацій до Криму. Резолюція вимагає від Російської Федерації забезпечити належний і безперешкодний доступ цих органів до окупованого Криму.

Цей заклик до Росії є важливим та нагальним, адже лише за місяць до ухвалення резолюції Росія відмовила у доступі до Криму моніторинговим органам Ради Європи - Європейській комісії проти расизму та нетерпимості, Консультативному комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин та Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов або мов меншин - під час їх паралельного моніторингового візиту до України 21-25 листопада 2016 р.

Ситуація з правами людини в Криму продовжує погіршуватися, але вона може бути змінена на краще. Стратегічно єдиний шлях зупинити кризу з правами людини на цій окупованій території полягає в тому, щоб Росія забралася геть з Криму, а Україна відновила свій суверенітет над півостровом. Тактично ми вже зараз разом повинні зосередитися на виконанні ухваленої в грудні 2016 р. резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму, і Україна закликає Раду Європи активно взаємодіяти з відповідними органами ООН у цій сфері

Дякую Вам, пані Голово.

Останні виступи

Постійний представник України роз'яснив відповідність нового закону щодо окупованих районів Донбасу міжнародним зобов'язанням України | 07 лютого, 18:25

Заява делегації України на 1306-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, 7 лютого 2018 року, Страсбург
Виступ |

Постійний представник України закликав Комісара РЄ з прав людини сприяти визволенню політичних в'язнів Кремля | 14 вересня 2017, 15:42

Виступ Постійного представника України Дмитра Кулеби на 1293-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи (презентація 2-го квартального звіту Комісара РЄ з прав людини за 2017 рік)
Виступ |

Посол України при Раді Європи озвучив звернення Еміля Курбедінова | 22 березня 2017, 18:14

22 березня Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагоди третьої річниці незаконної окупації Криму Російською Федерацією.
Виступ |

Україна закликала Раду Європи і ОБСЄ спільно протидіяти порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі | 15 березня 2017, 18:07

Повний текст виступу Постійного представника України Дмитра Кулеби 15 березня 2017 року під час 1281-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 
Виступ |

Виступ Постійного представника України на 1275-у засіданні Комітету міністрів Ради Європи 18 січня 2017 р. | 26 лютого 2017, 16:35

Постійний представник України Дмитро Кулеба закликав Раду Європи проявити солідарність з жертвами порушень прав людини в Криму і використовувати усі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні обов’язки і зобов'язання.
Виступ |

Постійний представник

Контакти

Адреса:

21, rue Trubner, 67000 Strasbourg, France

переглянути на мапі

Телефон: +33 (0)388 61 44 51
Факс: +33 (0)388 60 01 78
Ел. пошта: pm_coe@mfa.gov.ua
Веб-сайт: coe.mfa.gov.ua